Transalpina

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Mar Iul 23, 2013 7:48 pm

Eugen,din fericire, drumul de la pertosani spre obarsie l-am facut cu masina si ultima portiune in treapta 1 a cutiei.Nu era cu gropi sau bolovani (nu troncanea) dar era asa denivelat ca nu se putea altfel.
Problema cu motocicleta nu e neaparat ca e joasa,dar o portiune prea lunga neasfaltata iti face bratele varza,iar daca mergi prea mult sub 20km/h se incinge de ai impresia ca ai plecat cu caloriferul intre picoare si in 30 de minute esti terminat pentru toata ziua.Daca zici ca erau portiuni razlete proaste,ma voi aventura

Multumesc tuturor pentru raspunsuri

QUOTE (al_eugen @ Jul 23 2013, 05:01 PM) - Spre Sebes nu am mai fost din August'12. Atunci era relativ ok, scurte pasaje (asa tin eu minte) de nesafaltat (lucrari la un pod, chestii de astea)

@avy - nu stiu cat de jos e un motor supersport, dar daca ai trecut de la Petrosani la Obarsie, drumul spre Sebes nu e mai rau sigur.
(Sebes: drum neterminat versus Petrosani: drum fost bun, distrus acum). Bucata din pas pana la Groapa Seaca e un fel de offroad light in ultima vreme...

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Mar 23, 2015 6:30 pm

Transalpina va fi redeschis? pentru circula?ia public?

http://www.promotor.ro/masini-noi/news/ ... a-13993265

Avatar utilizator
godra66
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 27, 2015 10:17 am

Mesaj de godra66 » Mie Iul 08, 2015 3:41 pm

drumul pe Transalpina este praf . cel putin cel dinspre Sebes. Mai mult te enervezi decat sa admiri peisajul. Plin de zone de drum sparte, in unele locuri inexistent. Odata ajuns la Obarsia Lotrului incepe sa fie mai ok. Sincer nu cred ca mai calc pe acolo.

Avatar utilizator
fleanta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 10, 2010 3:24 am

Mesaj de fleanta » Mie Iul 15, 2015 1:34 am

Pfff ... Made in Romania ... nici nu au terminat ca s.a distrus deja, daca nu asfalteaza la an in Romania nu se simt bine ca li se subtiaza buzunarele. Ms de informatie godra66, cred ca o sa ma rezum la un transfagarasean fara intoarcere pe transalpina.

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori