Raid De Noapte

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Joi Oct 22, 2009 5:16 am

Poate ca erau politisti deghizati, altfel nu imi explic o astfel de atitudine: dupa coltul unei cladiri de birouri, acolo unde este acel verde intermitent pentru dreapta cand inainte este rosu, stateau LA PANDA 2 oameni imbracati in acele costume verde-reflectorizant, si opreau pe toti cei care faceau dreapta pe rosu, pentru ca de aproape o luna, becul verde dedesubtul caruia este indicatorul de cedeaza trecerea este ars. Opreau prin simpla fluturare a mainii, nu aveau epoleti, sau cum se numeste acel instrument pe care il tin ei in mana, masina era o solenza albastru inchis si cam atat... evident ca stateau dupa masina ca sa nu fie vazuti, si ieseau din scurt... au mai oprit un seria 5 care a trecut pe verde dar mai in viteza, taxiuri.. Nu m'a deranjat prea tare acest mod de vanatoare.. dar dupa ce au vazut ca nu mai e rost de agatzat, incet s'au indreptat spre masina si au plecat CU SCARTZIT DE ROTI, ATAT IN A IA CAT SI IN A IIA... cat pe ce sa loveasca o masina parcata. Asta m'a enervat la culme, si imi pare rau ca nu am citit cu atentie numarul de la masina sa le fac o reclamatie. Nici vorba sa se grabeasca sa ajunga la vre'o interventie ceva.. pur si simplu se distrau

Cu scuzele de rigoare daca nu am nimerit sectiunea care trebuia, dar m'au enervat asa tare acesti indivizi imbracati in straie de politist !!!

Later edit: ora la care s'a intamplat asta este un pic mai devreme de ora la care am postat... mai lucrez si noaptea uneori, in telecomunicatii, nu in spionaj

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Oct 22, 2009 9:56 am

epoletii sunt cei "gradele" de pe umar. daca tot veni vorba un banc scurt :

De ce poarta politistii epoleti ??

Sa auda cand ploua afara

dupa semnalmentele masinii ar putea fi militieni. daca te ai uitat la nr macar, era cu MAI ?

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Joi Oct 22, 2009 11:42 am

Imi pare atat de rau ca nu i'am filmat, macar sa le fi luat numarul! N'am apucat sa il citesc din pacate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori