Grossglockner

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Vin Mai 21, 2010 7:06 pm

Cine imi recomanda si mie o pensiune , hotel ceva ...cu cazare cam pana in 65 euro/noapte/camera la zell am see . Ma gandesc sa stau vre-o sapt pe acolo si sa fac excursii zilnice . A si inca ceva , as vrea sa inoptez si la dus si la intors in Ungaria undeva ok pe langa granita . Am uitat sa precizez , pensiunea/hotelul sa aibe si parcare sa las lemuzina din dotare safe. Daca se poate locuri pe unde ati stat voi sau cunoscuti .
PS Vom fi de fapt doua sau trei masini .
Multumiri anticipate .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Mai 21, 2010 10:53 pm

eu pot sa-ti recomand 2 locuri din zell am see pt ca am stat la ambele

1.Alpentraum
2.Elisabeth

sunt super ambele..prima e mai noua (acolo am vazut prima Carisma ), iar a 2-a e mai primitoare.
daca mai ai nevoie de precizari let me know

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Sâm Mai 22, 2010 9:04 am

QUOTE (ligla @ May 21 2010, 10:53 PM) eu pot sa-ti recomand 2 locuri din zell am see pt ca am stat la ambele

1.Alpentraum
2.Elisabeth

sunt super ambele..prima e mai noua (acolo am vazut prima Carisma ), iar a 2-a e mai primitoare.
daca mai ai nevoie de precizari let me know
Multumiri !
Unde ai inoptat pe langa granita , sau ai facut drumul intr-o singura zi ?
Si cam cati km sunt de la granita noastra pana la zell am see?
Inca odata multumiri .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Mai 22, 2010 10:15 am

Prima oara cand am fost am innoptat la Budapesta. iti dai seama ca pt mine e destul de greu sa conduc de la Iasi pana la Zell am See - sunt aproape 1400km si Romania (putin peste 500km) te cam rupe. de la granita (Oradea) sunt cam 900km.
cand o sa mai merg o sa fac Iasi - Viena dintr-o bucata (in general mergem 2 soferi si in maxim 14h suntem acolo - cu tot cu pauze) si a 2-a zi o sa merg spre Zell am see, salzburg, kaprun etc
sau mai e si varianta sa mergi pana la granita, dormi acolo si apoi sa mergi spre Austria..

si 2 poze de la pensiunea Alpentraum




Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Sâm Mai 22, 2010 12:01 pm

Ok , multumiri !

Avatar utilizator
c6t9
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 01, 2010 10:33 pm

Mesaj de c6t9 » Sâm Mai 22, 2010 2:55 pm

?mi cer scuze, n-am citit tot topicul, dar vă pot recomanda http://www.alpineroads.com/alpmap.php

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mie Mai 26, 2010 11:58 am

pentru cazare in ungaria va recomand cu drag motelul paprika csardas. e la granita cu austria si au conditi foarte bune la preturi rezonabile (30 de euro/noapte pt 2 persoane). asta daca nu e prea departe de ro sau prea aproape de austria.

sau ar mai fi varianta de cazare in zona oradea pe la felix (pana in 100 ron pe noapte), ca sa fie jumi juma drumul:)

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Mai 26, 2010 12:09 pm

@body - "A si inca ceva , as vrea sa inoptez si la dus si la intors in Ungaria undeva ok pe langa granita"

recoman calduros oraselul Gyula din ungaria, la granita cu ro in punctul de trecere Varsand. insist chiar. google it iar legat de cazare, am stat la cineva dar exista locuri si nu sunt scumpe, intreband prin zona asa de chestie. oraselul e frumos colorat, bai termale, castel, lac langa castel etc...superb

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Mie Mai 26, 2010 5:23 pm

Multam tuturor pt raspunsuri . Peste vre-o doua sapt o sa sun la Alpentraum . Banuiesc ca vorbesc engleza , germana nefiind punctul meu forte desi am facut vre-o 7 ani la scoala .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Mai 26, 2010 6:05 pm

Proprietarii sunt cehi.fiica lor vorbeste engleza binisor, tatal putin, mama deloc. cel putin asa era acum 2 ani

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori