Chisinau

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Mar 21, 2009 11:12 am

Ma bate un gand sa bag un drum pana acolo ca n-am fost din clasa a 4-a cand era cu podul de flori or smth (nu, nu glumesc)...
Daca a fost careva sa-mi dea niste idei..ce e de facut...ce e de cumparat..reguli de urmat la vama si cu politia ...stiu ca zambet e de acolo asa ca probabil e cel mai in masura sa dea sfaturi
Merci

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Mar 23, 2009 11:32 am

Zimbet cred ca ne poate da mai multe detalii

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Mar 23, 2009 11:52 am

poate da' nu vrea

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mar 23, 2009 1:25 pm

Cred ca ar trebui sa incepi prin a-ti pune nr de MD

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Mar 23, 2009 1:40 pm

nu e nevoie sa-ti pui nr de md... dar sa stii ca politia te va opri la orice pas... doar ca ai nr din strainatate/pt niste spaga... sa nu te dai batut... de cumparat iti propun sa treci pe la Fabrica Bucuria si magazinile CRICOVA/KVINT/BAUTURA (e de calitate - nu te doare capu dupa o seara furtunoasa)... sa-ti cumpari si Spicul de Aur (sunt mai multe tipuri, vezi dupa pret...)... haine/electronice - nu se merita sa le procuri de la noi... service-ul auto e mai ieftin si sunt multi oameni care stiu meserie... daca imi mai aduc aminte cate ceva voi posta mai tarziu... in Chisinau e bine sa vizitezi parcurile noastre + sa nu scapi Codrii... o crama ceva...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 23, 2009 1:45 pm

M-ai dezumflat. Aveam asa o idee intr-un colt sa merg si eu. Dar daca se merge pe vanatoare de spagi si prostii dinastea, mai bine las pe altii. Intr-un fel ma asteptam la asa ceva, dar ce sa mai zic acuma....

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Mar 23, 2009 3:18 pm

ce insemna "niste" spaga?..pe unde gasesc fabrica Bucuria si ce ai recomandat tu?oare sambata e deschis?
multumesc

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Mar 23, 2009 4:27 pm

daca nu e deschis magazinul de langa fabrica (str. Viteazului se intersecteaza cu Bd. Stefan cel Mare)... poti intra in orice supermarket si gasesti produsele lor... Green Hills/Nr1/Fidesco... te sfatui sa intri in ordinea pe care am scris-o... deci cel mai bun e Green Hills... se merita sa-ti iai produse din lactate si sucuri naturale, deoarece sunt ecologice si ieftine... citeste atent eticheta... ...

driverx - nu-ti fa griji de politisti, daca mergi regulamentar nu ai treaba... doar sa nu treci linia/linia dubla, sa nu treceti pe galben nici pe verde licarind, sa nu beti nici o bere la volan si ce mai stiti voi... nu prea merge smecheriile cu ei... si mai purtati si centura de siguranta... sa nu va mire faptal ca va va opri fara motiv... ei caut motiv pe loc... nu folositi detectorul de radar... si sa nu depasiti 60-64km/h in oras...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 23, 2009 4:30 pm

Pai si Bulgaria am traversat-o de 4 ori. Ca si acolo is povesti multe cu politistii. Si n-am suferit de smecherie intr-o tara straina, mai ales una dubioasa la capitolul Politie. Pur si simplu am evitat sa le dau motive. E boring rau sa te plimbi in camp deschis cu 40 la ora (ca atat e limita pe anumite portiuni), dar in cazul meu, la 2 din traversari s-a dovedit util. Se uitau frustrati la mine ca nu ma opresc. Nici nu aveau de ce. Aveam vreo 35 la ora

Daca te iau la smecherii, se poate discuta uman cu ei in lb romana? Si daca scartaie treaba cu ei, care e suma care unge tot?

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Mar 23, 2009 4:38 pm

merci zimbet..ultimele intrebari ale lui driver sunt binevenite..just in case..sunt genul de sofer caruia ii place sa respecte regulile si pe ceilalti in trafic in masura posibilitatilor..mai sunt situatii in care ma grabesc sau infrastructura ma impinge la anumite acte de bravura
Inca un lucru daca esti amabil..o cazare buna si ieftina stii pe acolo?!ceva fara mofturi dar curat si linistit..asta in cazul in care ma decid sa raman pana a 2-a zi.
Platile se fac numai in lei moldovenesti sau accepta si alta moneda?merci inca o data

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori