Nu va faceti CASCO la generali

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Ian 30, 2008 9:23 pm

Mi-am facut CASCO la jegurile de mai sus, convins de catre broker ca au aceleasi conditii ca si Allianz, singura diferenta venind din pret.
Ma intorc in tara acu' 2 saptamini, ma sui in masina sa ma duc in oras, fac 300 de metri, ocolesc pe linia de tramvai un caine care se scarpina in mijlocul drumului, dau intr-o groapa, bulesc o anvelopa si indoi o janta. Ma duc la politie, fac actele necesare si ma duc la societatea de infractori din titlu. Raspuns: "Noi nu despagubim asa ceva! Va duceti dumneavoastra frumos si va intoarceti si cu pragul lovit sau cu bara fata, altfel noi nu va despagubim!"
Si iata cum am ramas eu cu gura cascata si cu degetu-n gura, cu 750 de euro dati de pomana pe CASCO in ultimu' an si cu o paguba de o mie de euro pe care trebuie sa o acopar din propriul meu buzunar (janta + anvelopa)
Asadar, daca vi se pare vreodata ca generali are vreo oferta atractiva sau cine stie din ce motiv va simtiti atrasi de ideea de a va asigura la repectivele puslamale, FUGITI DE EI CA DRACU' DE TAMAIE! VA VOR LUA BANII SI IN CAZ DE DAUNA VA VOR DA CU FIRMA-N CAP!

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Ian 30, 2008 9:46 pm

Uelcam tu rumania Marty! )

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Ian 31, 2008 8:16 am

..................

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Ian 31, 2008 9:16 am

Marty si eu am la Generali Casco. Pot sa renunt la ei si sa fac la Allianz anul viitor? Adica sa vorbesc cu firma de leasing sa facem schimbarea?

Avatar utilizator
knight rider
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 08, 2007 9:55 pm

Mesaj de knight rider » Joi Ian 31, 2008 10:23 am

eu nu cred ca ar trebui sa injuri pe generali.

brokerul care ti-a facut polita nu te-a informat corect asupra conditiilor de asigurare, pt ca la ei in contract scrie clar ca nu despagubesc jante si anvelope decat daca au fost avariate impreuna cu alte piese ale caroseriei.
sunt unii care pt un comision mai mare(fata de allianz) uita sa informeze clientul de excluderile din casco.

asa ca sa fi clar: aveti jante aliaj mai scumpe si caucioace late nu la generali treb. sa va asigurati!

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Joi Ian 31, 2008 1:04 pm

da du-te frate si arde-i aripii una de un stalp si schimba totul.iesi cel mai ieftin asa.ai si satisfactia ca le-ai facut paguba si ca n-ai dat banii degeaba.eventual loveste-o ca sa poti si circula apoi cu masina.probabil daca m-as chinui,ti-as mai oferi inca 10 avantaje.cu politia nu e problema,declari janta inca o data,eventual la alta sectie de politie.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Feb 01, 2008 10:02 pm

iti dau un stop spate spart si un spoiler spate indoit/crapat. mergi, faci actele , si iti faci reparatiile in regie proprie, adica incasezi banii de reparatie si tu nu repari nimic.
totusi ceea ce spun eu aici este ilegal si daca faci sa ceva ( si esti prins) exista consecinte conform legii
:-D

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Vin Feb 01, 2008 10:56 pm

QUOTE (eth0tty1)iti dau un stop spate spart si un spoiler spate indoit/crapat. mergi, faci actele , si iti faci reparatiile in regie proprie, adica incasezi banii de reparatie si tu nu repari nimic.
totusi ceea ce spun eu aici este ilegal si daca faci sa ceva ( si esti prins) exista consecinte conform legii
:-D

Nu crezi c? trebuia s?-i trimi?i mesajul ?sta pe privat?? Cine ?tie cine mai cite?te forumul ?sta...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Feb 01, 2008 11:03 pm

QUOTE (zeus_anoxia)QUOTE (eth0tty1)iti dau un stop spate spart si un spoiler spate indoit/crapat. mergi, faci actele , si iti faci reparatiile in regie proprie, adica incasezi banii de reparatie si tu nu repari nimic.
totusi ceea ce spun eu aici este ilegal si daca faci sa ceva ( si esti prins) exista consecinte conform legii
:-D

Nu crezi c? trebuia s?-i trimi?i mesajul ?sta pe privat?? Cine ?tie cine mai cite?te forumul ?sta...
Nu e problema, citez din disclamerul care e pe prima pagina: "...opiniile publicate aici apartin celor care le posteaza si nu exprima pozitia oficiala a detinatorului acestui website..." .

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Vin Feb 01, 2008 11:09 pm

QUOTE (andrei)QUOTE (zeus_anoxia)QUOTE (eth0tty1)iti dau un stop spate spart si un spoiler spate indoit/crapat. mergi, faci actele , si iti faci reparatiile in regie proprie, adica incasezi banii de reparatie si tu nu repari nimic.
totusi ceea ce spun eu aici este ilegal si daca faci sa ceva ( si esti prins) exista consecinte conform legii
:-D

Nu crezi c? trebuia s?-i trimi?i mesajul ?sta pe privat?? Cine ?tie cine mai cite?te forumul ?sta...
Nu e problema, citez din disclamerul care e pe prima pagina: "...opiniile publicate aici apartin celor care le posteaza si nu exprima pozitia oficiala a detinatorului acestui website..." .

Better safe than sorry. scuze de offtopic.

Cu stim

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori