Numere Inmatriculare

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Apr 19, 2010 8:57 pm

Stiti careva ceva firme care bat nr de inmatriculare, ca si cele omologate, tot pe tabla, aceleasi caractere .. de preferabil prin vestul tarii.

Multumesc!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Apr 20, 2010 12:34 pm


Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Apr 20, 2010 9:21 pm

E ilegal sa pui alte placute pe masina decat cele emise de capetele de creta. Desi nu stiu sigur daca si-ar da seama cineva ca nu sunt originale, doar daca te vei uita dupa elementele de siguranta.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 21, 2010 9:29 am

Am si luat legatura cu cei de la placute-inmatriculare.ro. Costa 40ron o placuta si 30ron expedierea prin curierat. Placuta e ca cea originala, doar ca nu are acele holograme. Eu cred ca o sa comand una pentru ca firma de leasing sigur ma jupoaie ca sa imi schimbe o placuta.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Apr 21, 2010 10:05 am

Stiti ce se intampla daca va opreste politia cu placile alea pe masina ? Si credeti-ma pe cuvant ca au o abilitate deosebita sa remarce asemenea placute......

Pe langa amenda,se confisca placuta sau placutele neconforme cu standardul,plus certificatul de inmatriculare.

@cix,daca masina e in leasing talonul se va trimite la Bucuresti,apoi o sa stai cu telefoanele pe ei sa-ti recupereze talonul.Pe langa asta,o sa platesti comision pt recuperarea talonului,curieratul pana la tine,etc.Si in final cand tragi linie o sa fie destul de scump......sau chiar nejustificat de scump.
Plus perioada in care nu mai circuli cu masina,ca nu ai talon si placute.

Deci sfatul meu prietenesc e ca daca nu aveti cu adevarat nevoie de asemenea placute,stati cuminti !

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 21, 2010 12:27 pm

Aici nu e vorba de placute cu font ca in germania sau cu literele distantate. Sunt numere identice cu cele originale (acelasi font, aceeasi marime, vopsea alba reflectorizanta, literele in relief). Singura diferenta e ca nu are acele holograme care nu se vad decat de foarte aproape si din anumite pozitii.
Din punctul meu de vedere nu e nici un risc. Chiar vreau sa vad politistul ala care se uita daca placuta are holograme

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Apr 21, 2010 1:19 pm

cix..nu poti sa stii cum isi tortureaza ochii sa vada

si eu am vrut sa imi iau numere...nu mai tin mitne daca la ei sau la altii si mi-au zis sa fac o cerere precum sa vreau placute identice cu numerele de inmatriculare pe raspunderea mea(ei nu se fac vinovati de nimic) si sa le dau o copie dupa talon

eu voiam numere de motociclete pt fata..patrat mic

sunt curios daca si voua va cer chestiile astea

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 21, 2010 1:33 pm

Nu cer nimic. Tu daca vrei, poti sa iti faci o placuta cu orice, si iti asumi responsabilitatea pentru ce faci cu ea. De ex, eu daca vreau pot sa imi fac un numar ca al tau

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Apr 21, 2010 3:26 pm

daca iti comanzi placuta de inmatriculare pe acel site, cel putin monteaz-o pe spate, ca acolo nu se observa foarte tare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori