Suspendare Permis

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Sâm Iul 03, 2010 5:12 pm

ca sa va tin la curent..am deschis proces..am primul termen pe 27 octombrie..luat certificat de grefa...ridicat permis
facut contestatia cu ajutorul unei avocate...si de aici multa bafta

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Iul 05, 2010 2:29 pm

Multa bafta si din partea noastra !!

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Oct 29, 2010 3:49 pm

multumesc de urarile de bafta
si ca sa revin cu detalii...termen avut pe 27 si ultimul de altfel
mi-am formulat plangerea la dosar, in care am negat cele prezentate si am gasit si o "martora" care sa confirme aceste lucruri.
Proba cu martori a picat, ma rog din motive ca nu are voie sa fie martor iubita mea [cum respetiva s-a intitulat pentru ca nha mergea spre casa mea la 1 noaptea etc]
mi-a lasat totusi cuvantul, mi-am spus "plangerile"..nu m-a pus sa jur [doar pe ea, dar oricum nu a mai audiato]
a observat ca nu era nimeni martor asistent pentru politie, la dosar nu era decat raspunsul politiei la cerere. M-a intrebat cum ma declar, unde am raspuns nevinovat si mi-a spus ca voi primi decizia acasa. Practic procesul s-a incheiat. Astazi am fost la arhiva , m-am uitat in condica de sedinta si rezultatul a fost : "Se admite cererea"
deci AMMMMM CASTIGAAATTTTTT!!!!!
asa ca mi-am luat o piatra de pe inima..si sfatul meu: NU mai ocoliti cocoasele de camila, pentru ca unii dobitoci o sa va ia permisul pentru asta si aveti mult de tras dupa pentru recastigarea lui [stiu ca cel putin 80% dintre voi le ocoliti]

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Oct 29, 2010 6:37 pm

Yep, ma asteptam sa ti-l castigi
Nu se agita ei prea mult, se bazeaza pe faptul ca majoritatea, 90% dintre amendati nu fac contestatie. La tine cum nenea politistul nu era nici de la circulatie si nu avea nici martor, cam greu de luat procesul.

Ma bucur ca ti l-ai recuperat si de-acum ai grija cu cocoasele... mai bine franezi putin decat sa te plimbi pe la tribunal

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Oct 29, 2010 9:50 pm

mersi gabi
oricum de acu nu mai ocolesc cocoasele..maxim cu rotile de la sofer si atunci ma uit bine in jur..
oricum o lectie am luat: sa nu mai opresc la orice ciupalac care imi sare in fata fara baston fara nimic ca la "ia-ma nene"

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Lun Noi 01, 2010 5:29 pm

Bravo Hyp-ule. Am patit-o si eu cu un politist zelos, care ma oprise ptr claxonat excesiv.Crezi ca m-am lasat de claxonat?Numai sa nu fie seara si sa nu fiu pe vreo straduta de cartier.
Bafta la ocolit cocoasele

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Noi 01, 2010 11:27 pm

m-am invatat minte...nu mai..schimb amortizorea mai bine decat sa sta la mila judecatorilor

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Lun Noi 01, 2010 11:32 pm

Felicitari! Bine ca ti l-ai recuperat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori