Problema Indirecta Decontare Omniasig

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 28, 2010 2:55 pm

mie nu ai vrut sa-mi dai numar de dosar....

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Joi Ian 28, 2010 3:20 pm

nu il am/stiu
cand am fost la leasing l-am cerut de la service telefonic atunci, iar foaia a ramas acolo
te/ma poate ajuta cu ceva daca fac rost de el?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 28, 2010 3:28 pm

pai nu pe mine ma ajuta,eu vroiam sa te ajut pe tine.Dar daca spui ca ai vorbit la lsg,e ok atunci,cred ca se rezolva.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Joi Ian 28, 2010 5:21 pm

stiu ca pentru mine e ) eram curios ce informatii imi poti afla
inca nu am nici un raspuns de la leasing...service..omniasig etc..inca astept
cand ajung acasa ...parca aveam si nr de dosar ceva cu RA-18/2.....

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Ian 28, 2010 5:29 pm

Nu le solicit informatii,pur si simplu incerc (in nici un caz nu promit) sa rezolv dosarul,asta doar daca lucrurile sunt exact cum le-ai descris tu si ai omis sa mi spui altceva.Deci,daca stii numarul de dosar,baga tare.
Acum ma pregatesc sa o tai de la munca dar e si maine o zi !

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Ian 29, 2010 4:03 pm

Concluzie pt ziua de azi,dupa mailuri,telefoane,presiuni etc : povestea lui HYP e reala,nu se da acceptul de plata catre service de la Omniasig Iasi,din cauza unui bivol tembel si incompetent,care sustine ca Hyp are o restanta pe alta masina-in speta loganul-asta fiind singurul motiv !!!!

Rezolvarea o sa o gasim in centrala,la Bucuresti,saptamana urmatoare,cu dl Vintila nu se poate discuta !

RECOMANDARE : evitati CASCO pe OMNIASIG ! (cel putin cei de pe zona Iasi,unde o sa gasiti inspectori ca acest ''domn'')

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Ian 29, 2010 4:29 pm

multumesc ff mult radu pentru tot suportul, domnul ala e un tzaran genul primarul satului din deal...el e seful ...nu vb cu o chestie de 25 de ani [de alfel cum mi s-a si adresat...cand eu am venit in fata lui cu buna ziua si la 4 ace...el isi permitea sa imi vb precum boschetarul de la colt: "dar ce bai crezi ca mie imi faci faze de'al de becali?" asta pentru ca vrea plata unui rest de polita, ce legal nu are nici o obligatie asupra mea..nu ai mai platit...s-a inchis..pa si pusi. Ca sa nu mai zic ca tot contractul..dosarul ala e un fals...pe langa faptul ca nu stiam de el...apare o copie de buletin expirat la data contrractului [nu stiu de unde a scos'o ...nu de la taica-miu oricum], cereri in numele lui taica-miu la contract pe numele meu, semnatura lui taica-miu si alte declaratii cu copia dupa actele lui. Dar cum legal nu are cum sa ma acuze...a "gasit" portita asta cu mazda sa o blocheze
Si directorul de la leasing pe iasi s-a mirat la ce tupeu are vintila ..si cum de isi permite sa faca faze de astea, au facut adresa la centrala
Acum , atacat din toate directiile ar trebui sa reactioneze in favoarea mea, si ar trebui sa isi si primeasca portia pe cocoasa...deoarece se comporta total ilegal [pe mine nu ma mai intereseaza oricum, dupa acest incident o sa imi schimb asigurarea in alta parte]
revin cu noutati...de pe frontul de est saptamana viitoare

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Ian 29, 2010 5:50 pm

eu nu stiu cum de i-ai permis sa vorbeasca asa cu tine. pe banii tai.
daca toto ai rascolit rahatul, parerea mea e sa le ceri socoteala in scris si cum de au ei un dosar de casco deschis pe numele tau, fara semantura ta si cu o copie de pe CI-ul tau expirat la data incheierii contractului (ca asa am inteles ca este)
eventual compune o mica plangere in scris aici:
http://www.vig.com/en/group/sctop/contact/
si intreaba si cine iti plateste taxiul in perioada in care esti privat in a te folosi de bunul al carui utilizator esti (conform contractului)

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Feb 01, 2010 5:38 pm

acelasi bou i-a blocat la un prieten plata la o dauna la kia [pe rca] deoarece service-ul a inlocuit capota [trebuia inlocuita] si ei au zis ca reparata. Problmea este ca reparatiile s-au facut la vaslui...iar dosarul la iasi
si el e in aceeasi situtie cu mine zilelel acestea...nu ii da acceptul de plata
am vb azi la leasing..pe urma la broker...si face presiuni azi...si a zis ca maine cel tarziu ar trebui sa reuseasca sa o scoata...sa dea domnul
i-am povestit si respectivului toata povestea mea...si a spus clar ca respectivul face abuz in serviciu...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Feb 01, 2010 7:33 pm

da tu chiar esti incapatanat.
da naibi telefon la saracia aia de OPC. ca aia isi iau niste bani sa faca si ei ceva. pune-i la treaba.
fa o plangere scrisa, ca sunt obligati sa actioneze. daca ti-e lene sa scrii, da print la ce ai scris aici, semnezi si gata.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori