Lancer In Leasing - Diferenta Curs Pret Achizitie

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
REPREZ LEASING
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 18, 2010 2:55 pm
Contact:

Mesaj de REPREZ LEASING » Joi Mar 18, 2010 5:58 pm

Nu am nici o problema cu asta, sunt cu totul deacord ca acea persoana sa-si spuna pasul, problema mea este cu reprezentantii acelor dealeri care influenteaza decizia clientului in favoarea unei soc de leasing pe care o agreaza el, chiar si asta pot sa accept insa de ce trebuie sa faci reclama negativa unor companii care oricum nu au un produs interesant pt tine. Cat despre problema ta cu omniasig necunoscand problema nu stiu ce sa iti raspund si nu pot sa fac comentarii. Tu esti un client nemultumit si ai tot dreptul sa pui un post cu ce ai patit, insa nu a-si gasi corect ca un broker de asigurari care promoveaza teoretic mai multe soc de asig sa faca comentarii vis-a-vis de o soc de asigurari.Am facut doar o analogie intre topicul meu si problema ridicata de tine in care o soc de asig este implicata .

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mar 18, 2010 6:03 pm

Imi pare rau, dar se pare ca ti-ai gresit forumul. Noi nu avem nici un dealer de care sa te iei. Aici majoriatea membrilor sunt in calitate de posesori de masini mitsubishi. Cu astia ce mai ai?
Deci, no dealer

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Mar 18, 2010 6:22 pm

eu am alta viziune asupra lucrurilor si prefer sa nu ma duc in altex sa cumpar un LCD. Prefer sa ma duc si sa cumpar de la importator pentru ca nu vreau sa castige el 40% la un amarat de LCD TV.
Cat priveste masina, eu iti garantez ca nimeni dintre firmele care se respecta nu a redus mai mult de 20% din pretul de lista.
Cat priveste provizioanele nu vad de ce se plang firmele de leasing pentru ca provizioanele respective apar la intarzieri de plata cu mai mult de 3 luni si BNR nu va obliga sa declarati toate leasingurile. Iar provizioanele alea oricum le recuperati inapoi la recuperarea masinii ca nu cred ca firma de leasing e atat de punga sparta incat sa nu se duca peste utilizator sa isi recupereze masina.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori