Leasing Auto

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 10, 2009 4:56 pm

NBG se misca ca un c*r! VB la fel, cred ca tine de omu de pe zona, tare plictisit .. Unicredit sunt super ok, desi au crescut avansurile cu 5%/model. Mai noii OTP Leasing au perioade si dobanda buna, Impuls se misca iar bine, au oameni profi.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Iun 10, 2009 6:25 pm

cu impuls si unicredit lucram si noi cel mai bine..bcr sunt niste ingamfati..vbl niste combinatori (le dadeai dosarul, contacta clientul si ii propunea o masina rulata de la firma lui de SH-uri din germania)
de OTP nu stiu nimic..eu nu am finantat nimic cu ei..
Tiriac vor baga in 1-2 saptamani niste conditii f bune

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Iun 10, 2009 10:11 pm

Care e problema cu NBG Leasing? Eu vroiam sa imi iau moto prin ei.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Joi Iun 11, 2009 10:46 am

Mari tepari! Isi bat joc de clienti, etc. Eurial leasing au ajuns vedete nu doar pe la OPC ci si prin Parlamentul Romaniei. Si eu personal am avut probleme cu ei (oricum eu nu am vorbit decat despre firmele cu care am avut contracte). Nu recomand decat pentru masochisti.

Avatar utilizator
REPREZ LEASING
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 18, 2010 2:55 pm
Contact:

Mesaj de REPREZ LEASING » Joi Mar 18, 2010 4:11 pm

QUOTE (ligla @ Jun 10 2009, 05:25 PM) cu impuls si unicredit lucram si noi cel mai bine..bcr sunt niste ingamfati..vbl niste combinatori (le dadeai dosarul, contacta clientul si ii propunea o masina rulata de la firma lui de SH-uri din germania)
de OTP nu stiu nimic..eu nu am finantat nimic cu ei..
Tiriac vor baga in 1-2 saptamani niste conditii f bune
Atunci cand ai un interes direct de la o companie de leasing, si anume comisionul, chiar daca preferi sa lucrezi cu un anumit finantator consider ca e etic si moral sa nu blamezi celelalte societati de leasing pentru ca vrand-nevrand masinile le vindeti datorita acetor soc de leasing si sunt convins ca poate au existat cazuri in care nu gaseai solutii de finantare iar una din soc pe care le blamezi te-a ajutat intr-un fel sau altul sa-ti vinzi masina si poate sa-ti faci targetul, ba mai mult poate ai luat si comision pentru acel dosar. Astfel iti sugeres ca pe viitor inainte sa faci remarci despre comportamentul unei soc de leasing ar fii indicat sa iti urmaresti propriul profesionalism si sa vezi cat de mult l-ai ajutat pe acel client prin finantarea pe care i-ai recomandat-o si nu cat de mult castigi de pe urma acelui dosar .
ps: sunt convins ca voi nu aveti serviciile cele mai perfecte.

Avatar utilizator
REPREZ LEASING
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 18, 2010 2:55 pm
Contact:

Mesaj de REPREZ LEASING » Joi Mar 18, 2010 4:20 pm

QUOTE (Danyutz @ Jun 10 2009, 03:56 PM) NBG se misca ca un c*r! VB la fel, cred ca tine de omu de pe zona, tare plictisit .. Unicredit sunt super ok, desi au crescut avansurile cu 5%/model. Mai noii OTP Leasing au perioade si dobanda buna, Impuls se misca iar bine, au oameni profi.

De cele mai multe ori din comoditate, lipsa de profesinalism si interes material ingreunati procesul de finantare prin dezinteres pentru lucrul facut bine pana la capat . Iar limbajul folosit iti dovedeste profesionalismul si nivelul de pregatire.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Mar 18, 2010 4:35 pm

eu cred ca ai intrat aiurea in discutie si fara nicio legatura cu realitatea. poate ar fi bine sa nu faci afirmatii de genul asta pentru ca sari calul rau de tot.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Mar 18, 2010 4:38 pm

Nu inteleg de ce ataci direct 2 oameni pe care nu-i cunosti !
Sau cum iti permiti sa faci chestia asta ?
Daca lucrezi la marketing la vreuna din firmele de leasing atacate,spune unde sa stim si noi.Daca nu,lasa-ne,fara flame si alte mizerii,te rugam frumos !

Avatar utilizator
REPREZ LEASING
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 18, 2010 2:55 pm
Contact:

Mesaj de REPREZ LEASING » Joi Mar 18, 2010 4:58 pm

QUOTE (radurin @ Mar 18 2010, 04:38 PM) Nu inteleg de ce ataci direct 2 oameni pe care nu-i cunosti !
Sau cum iti permiti sa faci chestia asta ?
Daca lucrezi la marketing la vreuna din firmele de leasing atacate,spune unde sa stim si noi.Daca nu,lasa-ne,fara flame si alte mizerii,te rugam frumos !
Problema e generala sunt convins ca cele afirmate de mine anterior se aplica celei mai mari majoritati ai acestor categorii. Eu ca reprez al unei soc de leasing nu mi-am permis niciodata sa-mi exprim parerea vis-a-vis de o marca anume, am considerat de fiecare data ca cel care face alegerea trebuie sa fie convins ca ceea ce alege stisface cerintele proprii si nu parerile mele. Doriti sa fiti tratati cu respect insa respectul vostru se lasa demult asteptat.Parte buna a lucrurilor e ca situatia economica in care ne aflam face ravagii si va elimina ignoranta, lipsa de profesionalism si .....etc Uni au inchis deja portile sau macar au facut restructurari masive. 'Atacate': Cum va permite-ti voi sa atacati niste oameni sau compani care nu demult poate v-au ajutat, sa vindeti unui tepar, sa va finanteze masinile de stoc, sa va ofere conditii speciale pentru masinile de drivetest, sa ofere conditii speciale pentru voi sau familiile voastre, de ce sa atacati v-a atacat vreo firma de leasing sau vreo banca sa ve permiteti sa comentati.

QUOTE (Apple @ Mar 18 2010, 04:35 PM) eu cred ca ai intrat aiurea in discutie si fara nicio legatura cu realitatea. poate ar fi bine sa nu faci afirmatii de genul asta pentru ca sari calul rau de tot.



Asa si ce o sa faci daca sar calul ?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Mar 18, 2010 5:04 pm

Crede-ma ca nu esti singurul care lucreaza la o firma de leasing,dealer,service sau banca.

Citeste insa regulamentul acestui forum si abia apoi posteaza.

Si foarte important : vezi ca ''permite-ti'' se scrie legat !

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 51 vizitatori