Dauna In Ultima Zi Acoperita De Asigurarea Casco

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
prodigy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 05, 2012 10:52 pm

Mesaj de prodigy » Mie Noi 20, 2013 5:38 pm

Salut. Azi dimineata am avut neplacerea de a constata faptul ca masina mi-a fost zgariata de un frustrat pe ambele portiere de pe partea stanga. Mentionez faptul ca anul trecut am incheiat o asigurare Casco la UNIQA, asigurare ce este valabila inclusiv astazi 20.11.2013 pana orele 24:00. Am depus plangere pt distrugere, mi s-a eliberat o dovada cu cele constatate iar astazi am sunat la call-center-ul Uniqa pentru lamurirea situatiei. Dupa o discutie cu un operator, am fost programat pt o intalnire cu un inspector de-al lor la service-ul SERUS din bld timisoara.
Credeti ca as putea avea probleme cu cei de la uniqa ?!...din ce am citit in contract, asiguratorul e obligat sa acopere orice dauna pana la orele 24:00 a ultimei zi...

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Noi 20, 2013 10:26 pm

Nu cred ca o sa ai probleme da constatarea politiei e cel tarziu datata in ultima zi de valabilitate a politei casco.


Nu cred ca o sa ai probleme da constatarea politiei e cel tarziu datata in ultima zi de valabilitate a politei casco.


Nu cred ca o sa ai probleme da constatarea politiei e cel tarziu datata in ultima zi de valabilitate a politei casco.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Noi 22, 2013 10:10 pm

Salut.

Tinand cont de faptul ca avizarea de dauna a fost facuta in valabilitatea politei nu ar trebui sa ai probleme.

Legat de partea cu vandalismul trebuie sa te uiti pe polita de asigurare daca ai aceasta clauza inclusa..Oricum finalizarea dosarului se va face dupa ce politia iti elibereaza o hartie prin care instiinteaza societatea de asigurare daca a fost prins autorul.

Termenul din lege este de 30 zile.

Daca vrei casco da mi de stire.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori