Mitsubishi Eclipse Iv

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi 3000GT, GTO, Eclipse, Grandis, Space Wagon, Diamante, Magna, Sigma, Verada, L300, L400, Delica si concept-car-uri
Avatar utilizator
boxu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 24, 2012 7:57 pm

Mesaj de boxu » Dum Dec 16, 2012 7:12 pm

Salut , am o problema cu masina , un eclipse 4 model 2006 , fiind prea inalt i-am schimbat arcurile stock cu unele super sport.Mi-a lasat-o cu vreo 5cm pe spate si cu vreo 4 pe fata.Problema e ca acum se aude un sunet de amortizor pe fata la denivelari si pe partea dreapta e diferenta de inaltime fata de partea stanga,respectiv pe spate 50 mm si pe fata 110 mm.Producatorul spune ca e imposibil sa fie vreo problema din fabrica privind arcurile.Arcurile sunt megan springs.Sa fie montate prost pe fata ? Daca aveti vreo idee va raman dator.

Avatar utilizator
boxu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 24, 2012 7:57 pm

Mesaj de boxu » Dum Dec 16, 2012 7:36 pm

Scuze 5 mm si 11 mm( 0.5 cm si 1.1cm)

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Dec 22, 2012 12:51 pm

Diferenta cred ca e cauzata de o problema la montaj. Eu as zice sa incerci sa o rezolvi pe asta, si vezi apoi daca zgomotul mai persista.

Avatar utilizator
grazian30
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 15, 2010 5:36 pm

Mesaj de grazian30 » Mar Ian 08, 2013 2:15 pm

Salve.....verifica sa nu iti atinga cauciucul in aripa interioara.app.....am si eu acelasi model ca al tau.sunt din Focsani dar imi desfasor actv in Bucuresti.spune-mi unde gasesc distantiere si unde le-as putea monta.....astept o veste,eventual la tel.0721134542.mersi

Avatar utilizator
boxu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 24, 2012 7:57 pm

Mesaj de boxu » Mar Ian 08, 2013 10:47 pm

S-a rezolvat.Trebuiau sa se aseze bine arcurile.Acum e ok.Eu nu i-am pus distantiere i-am luat direct jante pe 19 et 40 si au iesit in afara perfect. ia id de messenger si mai vorbim. id: kelprobe

Avatar utilizator
ovibug68
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 26, 2013 9:50 pm

Mesaj de ovibug68 » Mie Noi 27, 2013 12:04 am

QUOTE (boxu @ Dec 16 2012, 07:12 PM) Salut , am o problema cu masina , un eclipse 4 model 2006 , fiind prea inalt i-am schimbat arcurile stock cu unele super sport.Mi-a lasat-o cu vreo 5cm pe spate si cu vreo 4 pe fata.Problema e ca acum se aude un sunet de amortizor pe fata la denivelari si pe partea dreapta e diferenta de inaltime fata de partea stanga,respectiv pe spate 50 mm si pe fata 110 mm.Producatorul spune ca e imposibil sa fie vreo problema din fabrica privind arcurile.Arcurile sunt megan springs.Sa fie montate prost pe fata ? Daca aveti vreo idee va raman dator.
salut! acum vreo 6 ani am adus unul din SUA, avea putine mile insa la fel,scoteau un scartait arcurile.M-am dus la un mecanic si mi-a tras pe arcuri un furtun de udat gradina,din ala verde,nu mai stiu exact ce diametru avea,dar chestia aia mi-a intarit arcurile si nici un zgomot nu au mai facut.iti trebuie vreo 10 metrii din cate imi amintesc.la inceput am fost contrariat,dar apoi,vazand ce bine merge,am fost multumit de treaba romaneasca.

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte modele Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori