Grandis

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi 3000GT, GTO, Eclipse, Grandis, Space Wagon, Diamante, Magna, Sigma, Verada, L300, L400, Delica si concept-car-uri
Avatar utilizator
Akakujo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 28, 2010 9:11 pm

Mesaj de Akakujo » Dum Noi 28, 2010 9:33 pm

Nu am gasit nici un topic cu modelul Grandis, de aceea mi-am permis sa deschid unul.
De cateva zile am un Grandis de 2.4 l de 165 cai din 2004. E mare, spatioasa destul de agera, dar am o nelamurire, poate ma ajuta cineva. Nu este echipat cu sistem audio original Mitsubishi, si din aceasta cauza nu afiseaza consumul mediu, autonomia si viteza medie, ci doar consumul instantantaneu de combustibil. Ce ma sfatuiti sa fac? Am cautat sa cumpar un sistem original, dar inca nu am gasit. Poate ati mai intalnit cu o asemenea situatie, care mi se pare cel putin ciudata.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Dum Noi 28, 2010 9:38 pm

Bine ai venit pe forum! S-o stapanesti sanatos, intradevar o masina frumoasa si rara! Buna alegere.
Din pacate, sunt foarte putini posesori de Grandis pe forum (daca nu cumva esti chiar primul), deci nu cred ca ar putea sa te ajute cineva decat daca pui cateva poze pentru a identifica problema.

Te invit sa iti faci un topic de prezentare AICI pentru ca sigur sunt multi curiosi in privinta Grandisului!

Avatar utilizator
undo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 15, 2010 10:49 am

Mesaj de undo » Mie Dec 15, 2010 12:36 pm

QUOTE (Akakujo @ Nov 28 2010, 09:33 PM) Nu am gasit nici un topic cu modelul Grandis, de aceea mi-am permis sa deschid unul.
De cateva zile am un Grandis de 2.4 l de 165 cai din 2004. E mare, spatioasa destul de agera, dar am o nelamurire, poate ma ajuta cineva. Nu este echipat cu sistem audio original Mitsubishi, si din aceasta cauza nu afiseaza consumul mediu, autonomia si viteza medie, ci doar consumul instantantaneu de combustibil. Ce ma sfatuiti sa fac? Am cautat sa cumpar un sistem original, dar inca nu am gasit. Poate ati mai intalnit cu o asemenea situatie, care mi se pare cel putin ciudata.
Sa o stapanesti sanatos! Ciudat totusi ca iti arata consumul instantaneu dar nu si restu'

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Dec 15, 2010 1:43 pm

Asa e si la Colt, daca nu ai cd-player-ul OEM. Butoanele pentru computerul de bord sunt pe el si fara nu poti vedea decat consumul instantaneu. Teoretic, nu ai alta solutie decat sa cauti un cd-player original de Grandis.

Sa o stapanesti sanatos!

Avatar utilizator
Rayden
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 12, 2010 10:15 pm

Mesaj de Rayden » Lun Dec 27, 2010 5:03 pm

salutare...bine ai venit...si eu sunt un mandru posesor de Grandis, 2.0 TDI, din 2008...esti din bucuresti?

Avatar utilizator
undo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 15, 2010 10:49 am

Mesaj de undo » Mie Feb 23, 2011 12:48 pm

Ai gasit sistem original? daca nu, baga un ochi aici : http://cgi.ebay.co.uk/2006-MITSUBISHI-G ... 268wt_1139

Avatar utilizator
Pantera
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 24, 2009 3:10 pm

Mesaj de Pantera » Lun Dec 03, 2012 5:31 pm


Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Dec 04, 2012 9:55 pm

Eu am avut si inca am, insa nu pe Grandis.

E destul de ok, nu prea se mai imprastie lucrurile prin portbagaj cat timp nu conduci agresiv plus ca elimini eventuale riscuri de patare a mochetei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte modele Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori