Info Generale Van-uri Mitsubishi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi 3000GT, GTO, Eclipse, Grandis, Space Wagon, Diamante, Magna, Sigma, Verada, L300, L400, Delica si concept-car-uri
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Noi 09, 2010 6:14 pm

Asadar, caut masina de expeditie, de drum lung, cateodata greu, in mare parte asfalt. Daca cand dau de greu, vreau sa trec fara stres, deci mi-ar trebui macar un 4x4, cel putin cu dif central blocabil.

M-ar incanta la nebunie o dubita, gen Delica, sau L400, sau Spage Gear(parca). Tot-odata, ma intereseaza date tehnice despre ele, cum ar fi:
-motor diesel de 2.5 sau 2.8 ? Of course, un consum estimativ.
-Cate locuri au? Mie imi trebuiesc cel putin 5.
-Masa proprie, MTMA-ul si MTMA-ul remorcii cu sis de franare (poate agat rulota).
In fine, idei de astea, cat mai multe, cu atat mai bine.

Deci... sa se arunce cu idei !

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Noi 09, 2010 8:45 pm

Scurt ce am gasit la ei .
Si mie imi place Delica si admiram unul pe langa care treceam in drum sper munca , si cam asta cautam , o duba 4x4 ...si m-am ales cu un troleibuz . Gasisem doar un Space Gear pe benzina si era cu tractiune spate ... pret super ok si inmatriculata .
Klez , bafta in ce vrei sa faci si sper sa ne vedem la o bere prin drumetii

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Noi 09, 2010 8:57 pm

Pe mobile sunt cateva la vanzare cu preturi si mai mari si mai mici. Trebuie sa cauti Mitsubishi L400.
Un exemplu e ASTA. Adaptarea la una cu locuri nu ar trebui sa reprezinte o problema pentru tine. Ii pui tu niste termopane .

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Noi 09, 2010 9:18 pm

Daca te hotarasti la un astfel de model, varianta pt transport persoane,
iti las datele de contact ale unui tip care vinde un astfel de exemplar. la pret va intelegeti voi..
acceseaza site-ul din canada dedicat modelulului pt mai multe detalii

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Noi 09, 2010 9:29 pm

QUOTE (cix @ Nov 9 2010, 08:57 PM) Adaptarea la una cu locuri nu ar trebui sa reprezinte o problema pentru tine. Ii pui tu niste termopane .
Hahaha...lelelor Nu-mi place aia ca are compresorul de AC prea mare. In schimb... Ar fi ideala de plimbat soacra pe scaunul din spate, numai la drumuri lungi


QUOTE (Tanaka @ Nov 9 2010, 09:18 PM) Daca te hotarasti la un astfel de model, varianta pt transport persoane,
Aham, de persoane m-ar interesa, ca pt marfa am camionul in curte
Nu stiu exact cum se zice prin alte parti cand cineva face o pomana, dar pe aici prin nord se zice "bogdaproste". Poti sa-mi trimiti un PM, sa nu vada restul ca mi-l fura. 10x

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Noi 09, 2010 10:34 pm

QUOTE Nu stiu exact cum se zice prin alte parti cand cineva face o pomana, dar pe aici prin nord se zice "bogdaproste". Poti sa-mi trimiti un PM, sa nu vada restul ca mi-l fura.

Si la noi in zona la fel se spune
ai mesaj PM cu nr tel si poze. daca nu potriveste ti-am mai gasit alta. poate reusesti sa iei una din ele.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Noi 10, 2010 12:16 am

Esti folositor pe la casa omului... Sa-mi dai si un numar de-al tau

Numerele norocoase la loto din w.e. asta nu le stii ?

App, cum naiba 95% din van-urile mitsu de pasageri, sunt 2WD ? Nu s-au gandit aia mici cu ochii oblici ca ajung masinile alea si prin romania, unde asfaltul exista doar pe GPS si prin carti...??

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Noi 10, 2010 2:58 pm

Pai sa-mi trag palme, la ce confort de avion e in asta , parca as uita de necesitatea 4x4 la un van Incredibil frateeee....

Deci, cu siguranta vreau ca acest "vis" sa devina realitate, dar pt asta, trebuie sa vand intai pensionarul ca sa am cu ce lua "maxi-taxi-ul"...

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Noi 10, 2010 3:32 pm

QUOTE (Klez @ Nov 10 2010, 12:16 AM) Esti folositor pe la casa omului... Sa-mi dai si un numar de-al tau

Numerele norocoase la loto din w.e. asta nu le stii ?

App, cum naiba 95% din van-urile mitsu de pasageri, sunt 2WD ? Nu s-au gandit aia mici cu ochii oblici ca ajung masinile alea si prin romania, unde asfaltul exista doar pe GPS si prin carti...??

offtopic, sorry dar am ras cu lacrimi la postul tau

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Lun Noi 15, 2010 11:12 pm

@Balishag : Sa-ti dau numarul meu de tel ? Poate facem o teleconferinta cu Tanaka

Revenind "pe fir" : Ma intereseaza ceva date despre Mitsubishi Space Gear `96-`99. Mai exact, daca aveti de unde sa faceti rost, de:
motorul de 2.0 benzina: consum real, cuplu.
motorul de 2.4 benzina: consum real, cuplu.
MTMA-ul propriu si MTMA-ul remorcii cu franare.

Ce stiti de acele motoare (in special cel de 2.4 benzina). Cam cat de rezistente sunt, pe ce masini s-au mai pus, cum trag, cum se incalzesc, cati km duc pana la final si poate cel mai important, daca merge pus GPL pe el si cam de care sistem (sa vad cam cat ar costa).

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte modele Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori