Problema Stopuri Mitsubishi Eclipse

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi 3000GT, GTO, Eclipse, Grandis, Space Wagon, Diamante, Magna, Sigma, Verada, L300, L400, Delica si concept-car-uri
Avatar utilizator
ovibug68
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 26, 2013 9:50 pm

Mesaj de ovibug68 » Mar Noi 26, 2013 11:51 pm

Buna! Am o problema destul de grava,zic eu.Am cumparat zilele trecute un Eclipse din 2007 si nu am fost atent la amanunte.Dupa cateva zile am observat ca stopurile de pe spate nu se aprind.Practic pe spate are atat niste stopuri laterale cat si in centru,niste leduri circulare,ce se aprind putin la pozitie si mai tare atunci cand se apasa pedala de frana,ori mie mi se mai aprind doar stopurile laterale care se observa prea putin ,mai ales in conditii de ceatza.Am tot cautat pe Google,explicatii,ce ar putea influenta sa nu fie aprinse pozitiile pe spate,tinand cont ca pe fatza merg si pozitiile si farurile,iar cand pun frana,aceleasi pozitii de pe spate se aprind intens,deci nu exista posibilitatea ca ele sa fie arse.Daca e cineva care are vreo parere pertinenta,astept un raspuns.Precizez ca am verificat toate sigurantele ce tin de lumini,am inteles ca undeva exista un bloc de lumini,dar nu l-am putut depista.Ma gandisem la un moment dat se leg bezurile de marsalier,ce sutn exact pe centrul ledurilor circulare ,sa le dau cu oja rosie...idee pur romaneasca...dar imi e teama sa nu ard blocul de lumini sau sa nu fac vreun scurt circuit.Apropos,daca stie cineva vreun Eclipse modelul din 2006-2010 pentru piese,va rog dati-mi de stire.Am cautat pe net dar in afara de unul de America,lovit,pe care omul nu vrea sa il dezmembreze,nu am gasit altceva.Sunt masini rare si e greu de vandut pe bucati.La fel ca si Nissan Murano,de exemplu,de care am unul pentru dezmembrat si nu suna nici naiba pentru piese.Multumesc anticipat oricarei persoane care imi poate da o mana de ajutor!
Fişiere ataşate
mitsu_novo_014.JPG
mitsu_novo_014.JPG (1.09 MiB) Vizualizat de 4819 ori
mitsu_novo_016.JPG
mitsu_novo_016.JPG (1.07 MiB) Vizualizat de 4818 ori
mitsu_novo_013.JPG
mitsu_novo_013.JPG (1.11 MiB) Vizualizat de 4818 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte modele Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori