Racingcode

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Noi 27, 2013 9:27 pm

Salut.

Pentru ca iubiti o masina sportiva si fiabila si doriti mereu sa va imbunatatiti masina avem in vedere incheierea unei colaborari cu cei de la RacingCode.

Pentru inceput am postat cu ajutorul celor de la RACINGCODE un material despre testele dyno, un material foarte interesant.


In viitor o sa vin si cu noutati.

Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Dum Dec 08, 2013 9:36 am

Salut.

Asa cum am mentionat anterior vin cu informatii noi.

Stiind pasiunea voastra pentru masinile puternice si fiabile dar si faptul ca Mitsubishi este recunoscuta ca o marca cu notorietate in MOTORSPORT, partenerul nostru de la RACINGCODE vine in intampinarea voastra cu niste oferte imbatabile pentru a imbunatati performantele masiniilor voastre.

Reducerile sunt VALABILE DOAR PENTRU MEMBRII MITSU.RO


Reduceri Racing Code:



- testare dyno pret de lista 4x4 - 100Euro , 4x2 -50Euro, reducere 20%

- inchiriere dyno / 1h pret de lista 150 Euro, reducere 20%

- testare dyno dubla inainte si dupa resoftare 75Euro , se aplica doar pentru masinile resoftate de noi, reducere 20% . La masnile de performanta EVO si Ralliart este deja inclus in pret.

- setare standalone de la zero pret de lista 1000 Euro , reducere 20%

- setare standalone pentru ajustari 650Euro, reducere 20% (se refera la revenire dupa alte modificari importante, injectoare, axe, turbo, capacitate cilindrica)

- setare sdandalone plecand de la un soft functional 850 Euro, reducere 20%

- chiptuning la pretul de lista se acorda o reducere de maxim 15% pentru majoritatea modelelor.

- pentru masinile cu modificari majore pretul operatiei de resoftare se discuta in parte, in vederea cunosterii lucrarii si a evaluarii volumului de munca necesar, pastrand dreptul de a refuza masinile ale caror solutii tehnice nu inspira incredere.



In viitor vom putea discuta si de operatiuni de service, acum intervenim doar in situatii speciale, prin intermediul colaboratorilor.

Importam la comanda piese de performanta si se discutam punctual ce este necesar.



Pentru a beneficia de aceste reduceri, va rugm sa ne declarati, inca de la programare nick-name-ul de pe forumul www.mitsu.ro si ar fi de preferat sa facem programarea prin intermediul unor mesaje private chiar, pe forum. In cazul in care nu s-a raspuns in cateva zile este recomadnat sa incepem discutia pe mail, sau oricand telefonic.

Exceptand masinile aflate in garantie, dorim expunerea imaginilor video, foto cu masina voastra in sediul nostru, in timpul interventiei si in anumite cazuri expunerea valorilor masurate, eventual realizam si un mic reportaj impreuna cu Mitsu.ro referitor la aceste modificari, testari... interventii autorizate.

Trebuie mentionat din start, corect, faptul ca la masinile diesel sansele de a fi descoperit softul in garantie sunt mari, nu se descopera la o revizie normala, dar daca vor sa vada o pot face, insa la modele pe benzina nu se vede nimic. Reprezntanta nu poate observa sau demonstra ca masina cu motor pe benzina este resofta.

Date de contact: Sediu - Str. Drumul Binelui nr. 9-11 Sector 4, Bucuresti ; Tel: 0723.691.731 ; office@racingcode.ro

harta:
https://maps.google.com/maps?f=q&source...036478&z=14

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Dum Dec 08, 2013 4:51 pm

Multumim Radu!

Aici aveti preturile de lista pentru Mitsubishi.




Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 09, 2013 10:00 pm

preturile de lista includ tva-ul?

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Lun Dec 09, 2013 10:09 pm

Pentru tot ce se factureaza se adauga TVA.
De ce serviciu esti interesat?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Vin Dec 13, 2013 8:26 pm

de o resoftare pt lancer 1.5, dar inca ma mai gandesc daca se merita sau nu.
multumesc.

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Vin Dec 13, 2013 10:00 pm

Am inteles, este foarte adevarat ca la 1.5 este cel mai mic castig si costurile sunt destul de mari.
Acum fiecare poate sa decida pentru el cum e mai bine insa cand ai un diesel-turbo sau un tubo benzina e pacat sa nu ii faci soft este de departe cea mai eficienta modificare, cost, placere, avantaje.

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Vin Dec 20, 2013 11:33 pm

Aici gasiti amanunte despre primul beneficiar si il asteptam cu impresii daca se poate.
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... t&p=124645

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Mie Ian 08, 2014 8:24 pm


Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Ian 14, 2014 11:20 am

Mai jos puteti vedea un material facut de catre cei de la PROMOTOR cu partenerii nostrii de la RACINGCODE.

https://www.facebook.com/photo.php?v=19 ... _video_set



Scrie răspuns

Înapoi la “PARTENERIATE”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori