Outlander 2008:probleme Pairing Bluetooth Samsuns Siii Cu Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Mie Ian 07, 2015 9:09 am

Pai nu cred ca stie sa recunoasca agenda. La mine nu a recunoscut-o niciodata ...

Avatar utilizator
Claudel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 16, 2014 10:29 am

Mesaj de Claudel » Mie Ian 07, 2015 10:08 am

Este ciudat,pentru ca-mi vorbeste de agenda telefonica ...deci cea ce ma face sa cred ca optiunea este activa......nu stiu...hai ca poate ne poate indruma EXTREMO cu cu bunavointa lui,mersi

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mie Ian 07, 2015 10:36 am

Nici eu nu tin minte ca ar fi citit vreodata contactele din telefon in mod automat.
E posibil sa existe o varianta de a le importa, dar n-am incercat niciodata.
Eu am renuntat de ceva vreme sa mai imperechez telefonul cu MMCS-ul.
Dar hai va fac o proba zilele astea si revin.

LE:
Banuiesc ca e vorba de unitatea de mai jos, nu?
[attachment=21848:mmcs.jpg]
Fişiere ataşate
mmcs.jpg
mmcs.jpg (8.83 KiB) Vizualizat de 7468 ori

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Mie Ian 07, 2015 10:54 am

Salut!
Din cate am citit in carte, inteleg ca se pot face inregistrari intr-o agenda proprie a sistemului care este independenta de cea a telefonului.
Am pus si un scan din carte.
[attachment=21847:Untitled.jpg]

In alta ordine de idei am si eu o intrebare. Cum se poate asculta muzica prin bluetooth (daca se poate )...
Fişiere ataşate
Untitled.jpg
Untitled.jpg (122.55 KiB) Vizualizat de 7459 ori

Avatar utilizator
Claudel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 16, 2014 10:29 am

Mesaj de Claudel » Mie Ian 07, 2015 1:45 pm

Salut!! Da,asa este ECO ..vag imi aduc aminte un tutorial utilizand agenda telefonica prin sistemului MMCS..Ma gandeam sa fie problema cu sistemul telefonului meu de operare symbian(E7-00).... este vorba de unitatea mentionata de tine mai sus EXTREMO...Mersi all..

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Vin Feb 27, 2015 3:50 pm

Am si eu o intrebare oarecum pe acelasi subiect. Masina este un Outlander 2007 2.0 BSY, sistem audio Rockford Fosgate fara navigatie dar cu modul bluetooth. Se conecteaza foarte bine la telefon ( galaxy S5) merg comezile totul bine.
Problema a aparut acu' 2 saptamani cand am primit cadou un smart watch tot samsung. Telefonul sta tot timpul conectat cu smart watch-ul prin bluetooth. Daca intru in setari si selectez manual si sistemul bluetooth al masinii se conecteaza si functioneaza foarte bine, dar de fiecare data trebuie conectat manual.

Are cineva vreo solutie sa ramana amandoua conectate automat?
Eu fac multe drumuri scurte si ma apuca "damblalele" sa stau sa intru de fiecare data in setari si sa concetez sistemul masinii.

Multumesc

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Lun Mar 02, 2015 2:21 pm

Pai cum S5-ul e 'capul' familiei, vezi si tu daca accepta in vreun fel un 'Ménage à trois'
Pentru telefon, sistemul de pe masnina e doar un alt device extern, la fel cum e ceasul. Macar smart watch-ul e din aceeasi 'specie'

Acum la modul serios: se pot conecta la un telefon, simultan, doua device-uri BT externe? Cand suna telefonul, de pe care raspunzi?
In mod logic, ar trebui sa existe posibilitatea setarii unui 'device' preferat din telefon, a.i. atunci cand esti in masina sa se 'imperecheze' automat cu masina, iar cand nu esti, sa o faca cu smart watch-ul.

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Mar Mar 03, 2015 1:46 pm

Din pacate nu am gasif o prioritizare. Deocamdata ii dau conectare manuala de fiecare data. Arata la status paired dar asteapta conectare.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mar Mar 03, 2015 6:08 pm

Problema identica cu a ta, doar ca omul e posesor de Audi: http://androidforums.com/threads/blueto ... pp.303519/
Eu cred ca printre miliardele de aplicatii pt android, tot trebuie sa existe una care sa stie sa prioritizeze conexiunile BT la un telefon.

Avatar utilizator
eco_ionut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 11, 2008 1:46 pm

Mesaj de eco_ionut » Joi Mar 05, 2015 6:37 pm

O sa caut. mersi de idei

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori