Outlander Vs Camion

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Vin Feb 01, 2013 9:15 pm

Sanatate maxima!
Capu' sus, tot inainte!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Feb 02, 2013 12:16 am

Imi pare rau de intamplare, insanatosire grabnica!

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Sâm Feb 02, 2013 8:29 am

QUOTE (radu-lancer @ Feb 1 2013, 08:58 PM) Salut. In primul rand sanatate maxima si insanatosire grabnica. In al doilea rand eu te inteleg cel mai bine. Si eu am facut un Mitsubishi lancer praf si a doua masina a fost tot un Lancer 2012.

Sper sa te recuperezi cat mai repede si sa nu ai dureri prea mari.

Te astept la urmatoarea intalnire Mitsu sa ne povestesti live.


PS: EU SUNT cel cu Lancer-ul izbit de stalp si caruia nu i-a iesit nici un airbag. Si la Bv, la HANUL DAMBUU MORII mi ai zis ca era normal sa nu iasa nici un airbag si mi ai dat documentatia tehnica de ce era normal sa nu sara nici un airbag.


BUN VENIT IN CLUBUL ACCIDENTATILOR MITSU



Salut.

Stiu ca nu te superi pe mine mai ales ca si eu stiu cum este la accident si ce ti am scris mai sus sunt venite din inima.
Cautand ceva zilele trecute am dat intamplator peste un articol dar pe care nu am avut timp si nici chef sa l analizez.

http://citynews.ro/eveniment/accident-c ... ac-1231182

Din cate am vazut aici in link ul de mai sus apare masina ta deci implicit si tu. Acum deduc ca tu erai dupa ceea ce ai scris la inceput.

Masina ma asteptam sa fie mai rau . Dar vad ca fata, botul masinii este intact, ceea ce a suferit avarii este spatele si lateralul masinii. In urma impactului te ai rasucit cumva?s-a dat peste cap masina?

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Sâm Feb 02, 2013 9:01 am

QUOTE (radu-lancer @ Feb 2 2013, 08:29 AM) http://citynews.ro/eveniment/accident-c ... ac-1231182

Din cate am vazut aici in link ul de mai sus apare masina ta deci implicit si tu. Acum deduc ca tu erai dupa ceea ce ai scris la inceput.

Masina ma asteptam sa fie mai rau . Dar vad ca fata, botul masinii este intact, ceea ce a suferit avarii este spatele si lateralul masinii. In urma impactului te ai rasucit cumva?s-a dat peste cap masina?


Salut ,
da, este vorba tot de mine , ..... nu am scris eu coerent cred ca , probabil din cauza sedativelor care inca continui sa le mai iau din cand in cand ... povestea detaliata:
eram la sensul giratoriu de la iesirea din cluj , urmatoarea amintira o am la 3-6 minute distanta ( cam 1-2 km ) , eu eram in derapaj indreptandu-ma spre parapetul de pe marginea drumului , in acelasi timp eram convis ca ma izbesc de camionul care venea de pe contrasens , la nici o fractiune distanta am avut gandul " ce sa fac sa nu mor" ( banuiesc ca in inconstienta mea am reusit sa controlez derapajul in asa fel incat sa fac o pirueta sa lovesc camionul cu lateral/spate " , se pare ca -am izbit de camion , care m-a aruncat acolo in stuf, nime nu stie exact cum am ajuns acolo, dar nu m-am rasturnat deloc daca iti vine sa crezi , urmatoarea amintire o am la 30 min cand in stanga era o blonda cu o geaca rosie si in dreapta un baiat cu o geaca rosie care vorbeau cum sa ma scoata fara sa ma paralizeze , apoi urmatoarea amintire o am dupa cateva ore la spital la urgente . nu am fost inconstient tot timpul asta , dar eu nu imi amintesc mai mult decat am spus . masina s-a comportat extraordinar si sunt viu doar datorita faptului ca aveam CENTURA si ca japonezii au construit-o cu gandul la pasageri nu la pietoni (ca si la renault). una peste alta sunt multumit de finalizare mai ales ca la spital toti angajatii ziceau ca am acapat super pe langa celalalte cazuri cu camioane.

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Sâm Feb 02, 2013 3:40 pm

Insanatosire completa!Multumeste-i lui D_zeu ca ai scapat cu viata si apoi japonezilor!!

Avatar utilizator
alinutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 18, 2009 2:43 pm

Mesaj de alinutzu » Dum Feb 03, 2013 4:00 am

Insanatosire grabnica si de acuma incolo sa nu mai ai parte de asa ceva.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Dum Feb 03, 2013 9:37 am

multumesc tuturor pt urari , sper sa nu stiti niciodata cum este sa fii in locul meu , in niciun caz cum e sa fii mai rau

Avatar utilizator
danielNEC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 07, 2010 9:14 pm

Mesaj de danielNEC » Dum Feb 03, 2013 2:38 pm

Si daca pe contrasens aveai in loc de tir o masina mica plina?

Sanatate!

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Lun Feb 04, 2013 9:09 am

QUOTE (danielNEC @ Feb 3 2013, 02:38 PM) Si daca pe contrasens aveai in loc de tir o masina mica plina?

Sanatate!



si daca era un tren in loc de camion ? ai impresia ca eu am vrut sa izbesc masina de pe contrasens ? daca era masina mica probabil ar fii pus unpic de frana fata de camionul care nu a franat decat DUPA impact , ca de ..... ei sunt profesionisti si nu tre sa fie atenti la drum ....... eu am venit in derapaj cam 50-100m ........cred ca daca era atent la drum incetinea !
multumesc de urari

Avatar utilizator
PROMitsu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 11:32 am

Mesaj de PROMitsu » Lun Feb 04, 2013 2:52 pm

Este bine ca nu a fost mai grav. La urma urmei te-ai izbit de un camion care venea din sens opus si tinand cont de diferenta de greutate lui ar fi putut fi mult mai rau.
Faptul ca masina arata destul de bine imi confirma faptul ca masina (Outlander I) este solida.

Sanate si cat mai putine probleme pe viitor!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori