Outlander Vs Camion

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Feb 01, 2013 9:28 am

rog un moderator sa mute postul in categoria care trebuie , nu pot sta in fund mai mult de 10 min si nu am timp sa caut categoria unde ar trebuii sa postez, multumesc


in 16 ian 2013 am derapat pe nisipul dat de societatea de desapezire combinat cu apa provenita din topirea troienelor de zapada lasata pe marginea drmului de aceasi societate , derapajul a fost necontrolat dar in cele din urma se pare ca subconstientul meu a reusit sa controleze ceva reusit sa manevrez masina in asa fel incat sa fac o pirueta sa izbesc camionul care venea din contrasens cu spatele masinii.
am avut o sapt la terapie intensiva o operatie la mana stanga unde am si o placa cu 8 suruburi , ceva fisuri la vertebre si bazin , asta din cauza ca sunt prea gras si am rupt scaunul .
una peste alta pentru o "frontala" cu un camion sunt foarte OK .
sunt bucuros ca am avut masina asta extraordinara din toate punctele de vedere !

aci ceva linkuri cu filme :



de la min 1 si 27 sec incepe stirea aici http://webtv.realitatea.net/local/cluj/ ... 5.html?p=1

si : http://www.transilvanialive.ro/content/ ... -ianmpgflv


urmatoarea mea masina va fii tot mitsubishi .... cu siguranta !

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Vin Feb 01, 2013 9:41 am

mare noroc! buna masina! sanatate maxima si ai grija !

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Vin Feb 01, 2013 11:39 am

Sanatate multa!

Avatar utilizator
Volcov
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 13, 2009 1:18 pm

Mesaj de Volcov » Vin Feb 01, 2013 12:35 pm

Insanatosire deplina !!!

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Vin Feb 01, 2013 4:25 pm

Sanatate!

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Feb 01, 2013 4:46 pm

Insanatosire grabnica! Masina nu arata foarte rau, dar din pacate la impact din spate centurile si airbagurile nu fac absolut nimci, deci este destul de vulnerabil. Centura nu se strange suficient sa te tina in scaun, scaunul te loveste tare si urmarile din pacate le resimti acum.

Asta e, bine ca nu a fost mai rau, bine ca nu ai fost intr-o masinuta mai mica si mai firava care sa fie spulberata!

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Vin Feb 01, 2013 5:10 pm

Sanatate multa si sa nu ti para rau de fier. Ai avut noroc ca nu te-a luat in din lateral sau frontal.
De curiozitate, ce viteza aveai?

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Vin Feb 01, 2013 6:00 pm

Tot ce e important e ca ai scapat cu viata. Restul nu mai conteaza. Insanatosire grabnica!

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Feb 01, 2013 7:13 pm

QUOTE (Alex44 @ Feb 1 2013, 04:46 PM) din pacate la impact din spate centurile si airbagurile nu fac absolut nimci, deci este destul de vulnerabil. Centura nu se strange suficient sa te tina in scaun, scaunul te loveste tare si urmarile din pacate le resimti acum.


nush cum este in teorie insa in practica iti pot confirma ceea ce am trait : la mine a fost frontala nu accident din spate ? precizez ca frontal inseamna 2 masini din directii opuse , nu neaparat boturile ) , eu eram in derapaj si am avut cumva puterea si inspiratia sa rotesc masina ca sa loveasca spatele , nu botul . cnturile m-au strans in scaun maxim, airbagurile au sarit de la senzorul G aflat in mijlocul masinii si au fost extrem de utile pt ca umplut spatiul din habitaclu si au prevenit balanganirea mea aiurea . scaunul l-am rupt eu din cauza ca sunt un porc umflat de 115 kg la 178 inaltime , pasagera care are 52kg nu are nimic rupt sau fisurat decat vanatai de la centura care a stranso extrem de tare in scaun.
scuza-ma ca scriu in contradictoriu , probabil ca afirmata ta este rezultatul unor studii sau ceva , insa in practica s-a intamlat exact cum am spus.

cat despre masina sa nu imi para rau cum ai spus tu , am sa te aprob si mai mult ......cand am devenit constient m-am gandit ca au fost cei mai buni 10 000 eur care i-am pierdut vreodata cu bucurie. nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca eram intr-un golf atat de pupat in cur de toti romanii .
mutumesc pt incurajari !

QUOTE (mircanu @ Feb 1 2013, 05:10 PM) Ai avut noroc ca nu te-a luat in din lateral sau frontal.
De curiozitate, ce viteza aveai?


m-a luat din lateral 75% , spate 25% .
eu in zona aia am de regula 90-120 km/h , nu as putea spune cat avea la momentul accidentului ..... camionul fiind in coborare avea aprox 70 km/h
la spital ziceau ca sunt norocos ......... ceilalti veniti dupa accidente cu camion erau mai "sifonati"


multumesc pt urari

QUOTE (ctzzz @ Feb 1 2013, 04:25 PM)
multumesc, am nevoie !

QUOTE (Master4Mariners @ Feb 1 2013, 06:00 PM) Insanatosire grabnica!


multumesc !

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Feb 01, 2013 8:58 pm

Salut. In primul rand sanatate maxima si insanatosire grabnica. In al doilea rand eu te inteleg cel mai bine. Si eu am facut un Mitsubishi lancer praf si a doua masina a fost tot un Lancer 2012.

Sper sa te recuperezi cat mai repede si sa nu ai dureri prea mari.

Te astept la urmatoarea intalnire Mitsu sa ne povestesti live.


PS: EU SUNT cel cu Lancer-ul izbit de stalp si caruia nu i-a iesit nici un airbag. Si la Bv, la HANUL DAMBUU MORII mi ai zis ca era normal sa nu iasa nici un airbag si mi ai dat documentatia tehnica de ce era normal sa nu sara nici un airbag.


BUN VENIT IN CLUBUL ACCIDENTATILOR MITSU

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori