Siguranta Arsa

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Andrei_kdtt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 05, 2012 2:10 am

Mesaj de Andrei_kdtt » Mie Oct 31, 2012 9:11 pm

Buna seara as avea nevoie de un mic ajutor de la cei cu Mitsubishi Outlander 2, 2.2 diesel.
In primul rand am cumparat o bricheta auto, pentru ca eu nu aveam pachet fumatori si cred ca mi-a ars siguranta pentru ca nu mai am curent in toate prizele 12v ale masinii. Stiti cumva care este siguranta prizelor ?
In al doilea rand la sigurantele de la compartimentul motor, am umblat pe acolo si vreau sa fiu sigur ca am pus toate sigurantele la locul lor, puteti face o poza sa vad exact cum sunt pozitionate sigurantele in cutia lor ? Va multumesc !

Avatar utilizator
al_eugen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 19, 2009 6:34 pm

Mesaj de al_eugen » Joi Noi 01, 2012 1:49 pm

raspunsul scurt: sigurantele de accesorii (brichete) sunt in spatele torpedoului mic de langa genunchiul stang al soferului.

vezi in manual (daca il ai) pe la pagina 8-20 si mai departe.

poza din manual atasat: verifica sigurantele #13 si #19





pentru cele de la motor: referinta e tot manualul, plus ca ar trebui sa ai desenul si lista pe interiorul capacului de la sigurante.
Daca nu, revin mai incolo cu paginile din manual (da-mi un semn)

tot in capacul sigurantelor de la motor ar trebui sa fie si o pensa de scos/pus sigurantele (mai usor decat cu degetele)

Bafta!
Fişiere ataşate
sigurante_outlander.JPG
sigurante_outlander.JPG (104.46 KiB) Vizualizat de 5581 ori

Avatar utilizator
Andrei_kdtt
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 05, 2012 2:10 am

Mesaj de Andrei_kdtt » Sâm Noi 03, 2012 5:18 pm

Ms frumos al_eugen, am rezolvat.

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Vin Mar 08, 2013 6:49 pm

eu am o problema ca le am tot schimbat pe cele de la pozitiile 13 si 19 si se ardeau dupa cateva mintute sau cand baga, ceva in ele .... acu am testat si au curent sigurantele is ok dar pauza curent in priza de bricheta ... nu mai pot alimenta nici telefonul ..... sigur e un scurt dar nici un electrician nu s-a bagat .... la reprezentanta cat m-ar costa toata tarasenia?

Nu stiam ca mai sunt sigurante si mai ales minunata penseta in comp motor si la lancer exista asa ceva sau doar la outlander?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Mar 13, 2013 6:13 pm

are si lancerul penseta in cutia de sigurante din compartimentul motor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori