Culori Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
edy1092
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 07, 2010 2:30 pm

Mesaj de edy1092 » Sâm Iun 09, 2012 8:18 pm

Am o nelamurire !!! culoarea rosu la Mitsu Outlander generatia 2007-2009 este de mai multe nuante ? ma tot uit pe diverse site_uri de vanzari auto si am remarcat ca rosu este un rosu deschis si un rosu visiniu ... ma poate lamurii cineva ?
Va intreb fiindca pe site_ul oficial mitsubishi la configurator apare o singura nuanta ...





Multumesc pentru lamurire

Avatar utilizator
manu_cta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 29, 2009 12:21 pm

Mesaj de manu_cta » Dum Iun 10, 2012 9:29 am

La variantele putin mai vechi de mitsu exista o culoare rosie numita red flame inlocuita mai tarziu cu actualul rosu care se numeste red orient din cate imi amintesc eu, culoare intalnita si la peugeot ca fiind rosu babilon.

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Dum Iun 10, 2012 1:24 pm

...in plus, sa nu neglijam faptul ca tiparul brosurilor nu e in totdeauna cel mai fericit, erori umane in departamentele de dtp ale agentiilor de publicitate, tipografiilor, firmelor de webdesign se intampla zilnic, noroc ca nu moare nimeni din cauze de astea. Rosul celei de a doua masini, cu nr. A22MMC nu cred ca l-am vazut vreodata in realitate, la Mitsubishi.
(eu am un monitor scump si calibrat, pt carcotasi).

Avatar utilizator
edy1092
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 07, 2010 2:30 pm

Mesaj de edy1092 » Dum Iun 10, 2012 10:35 pm

Prin urmare,culoarea reala a masinii este prima ? adica rosu visiniu ?? eu recunosc in realitate nu am vazut si daca rosu visiniu e culoarea reala asta nu poate decat sa ma bucure ...

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Dum Iun 10, 2012 10:48 pm

Eu n-am zis decat ca pe a doua sigur n-o cred reala. Asta nu inseamna ca prima e ce trebuie, dar oricum cred ca e mai aproape.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Dum Iun 10, 2012 11:42 pm

Exista ambele nuante , si nu din brosuri va spun , ci le-am vazut , chiar si nuanta aia aprinsa ( spicy red ) . Exact cum este si la Colt , exista ambele nuante pe modelele mai vechi . Doar ca nu cred ca ambele nuante au fost si oferite la noi in tara .
Si facand o mica lecturare a site-ului oficial , sunt chiar 3 nuante de rosu care pot aparea pe el - cranbery , spicy si orient . Fiind nuante din gama Mitsubishi , nu cred ca nu se putea face intr-o tara civilizata sa ai una din cele 3 nuante , chiar daca nu aparea pe site . La noi doar ce e site .
Daca mergi intr-un service Mitsubishi ai sa vezi pe un perete paletarul de nuante pentru vopsea . Posibil sa fie doar pentru cele noi...sau nu.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Lun Iun 11, 2012 9:18 am

Eu personal stiu de 2 nuante.
Una e rosu chior( nemetalizat cred): cand am luat eu masina, era cam ultima pe lista cu ce era in stoc, probabil ca se da mai greu. Am intrebat ce culori, mi-au raspuns, mai e una arginitie, una alba, una neagra si ar mai fi una rosu nemetalizat. (http://www.carsguide.com.au/news-and-re ... _outlander)
A doua e un visiniu metalizat care arata foarte bine, in special pe echiparea cu jante de 18. (http://freeimagesarchive.com/img14217.search.htm)
Or mai fi si altele, dar eu pe astea le stiu, le-am vazut.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Lun Iun 11, 2012 10:04 am

Fara sa stiu paleta de nuante Mitsu, din pozele de mai sus mi se pare ca prima e un visiniu metalizat iar a 2-a un rosu nemetalizat.

Avatar utilizator
katy68
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 20, 2011 9:09 pm

Mesaj de katy68 » Joi Iun 14, 2012 3:19 pm

eu o am pe cea nemetalizata,dar am vazut-o si pe cea visinie

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori