cum dau jos bordul ?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Joi Feb 21, 2008 10:46 am

nu mai functioneaza nici-un bec de interior care lumineaza butoanele si scrumiera. cum dau jos bordu sa le schimb eu acasa ...la service sunt sigur ca ma costa 2-3 mil . citisem undeva ca trebe sa dau jos butoanele si acolo trebuie sa am niste suruburi, nu le am
Fişiere ataşate
bord.JPG
bord.JPG (56.76 KiB) Vizualizat de 7365 ori

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Feb 21, 2008 11:05 am

Pai ai climatic ca la mine si de aia nu ai suruburile alea. Am vazut la Lancer cu AC manual ca scoti butoanele si sunt niste suruburi acolo, pesemne ca si in cazul tau e la fel.

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Joi Feb 21, 2008 11:30 am

vezi ca e pe mitsubishiforum pe undeva manualul de service. precis scrie acolo cum se demonteaza...

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Joi Feb 21, 2008 3:54 pm

inainte de a posta aici am cautat pe net informatia respectiva ..... un singur post am gasit , unde zicea cineva ca trebuie date jos butoanele de la aer si acolo sunt 2 suruburi ...butoanele le-am dat jos, n-am gasit niciun surub
in week-end daca e vremea mai calda ... ori demontez, ori rup ......una din 2 ...ca deja nu mai suport benza totala
toata masina e numai scrum de tigara ..... insa scrumiera e perfect curata ....nimeresc peste tot ...mai putin in scrumiera .
oricum trebuie sa-l desfac sa-mi montez antena pt tv .... si inca 2 prize legate pe direct , nici-odata nu-mi ajunge o priza si e foarte enervant ca atunci cand iei contactul jos nu se mai incarca telefonul sau navigatia , se opreste detectorul, etc etc .......
daca e careva care mi-ar putea da niste instructiuni ar fi SUPER.
multumesc

Avatar utilizator
rcostin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 02, 2007 4:35 pm

Mesaj de rcostin » Joi Mar 20, 2008 4:02 pm

Pai nea owexonline :-D , vaz ca ti-a raspuns cineva. Daca nu reusesti sa iei manualele in timp util, vezi ca le-am luat eu. Or sa fie disponibile aici

Numai bine,
RCostin

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Mar 21, 2008 7:00 pm

QUOTE (rcostin)Pai nea owexonline :-D , vaz ca ti-a raspuns cineva. Daca nu reusesti sa iei manualele in timp util, vezi ca le-am luat eu. Or sa fie disponibile aici

Numai bine,
RCostin


Merci, dar ai putea cumva sa pui pdf pt download ...complet ...sa il pot downloada sa il am la mine in laptop ...? merci

Avatar utilizator
tiberiu2008
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 05, 2009 11:09 pm

Mesaj de tiberiu2008 » Mar Ian 20, 2009 9:11 pm

poate te ajuta ....
Fişiere ataşate

[Extensia doc a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Ian 20, 2009 10:20 pm

Eh...hai ca e la diferenta de doar 10 luni... se putea mai rau

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori