Mitsubishi Expozitiei Mi-a Vopsit O Parte A Masinii In Alta Nuanta Decat Cea Originala

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Mai 22, 2012 11:41 am

Salut.

In 2011 tot la Expozitiei, cei de acolo mi au vopsit bara spate deoaorece intrase unu in mine.

Masina era un Lancer Orient Red si aveam camera si senzor pe spate. Cel putin in cazul meu, daca te uitai foarte atent sau dintr un anumit unghi se vedea o discrepanta intre bara spate proaspat vopsita si restul masinii. Dar asta din cauza faptului ca bara era din plastic, asa mi au zis cei de acolo. si fiind de plstic se vede la inceput diferit, dupa care, de la soare, ploaie .... etc va semana cu masina. La o saptamana de cand am luat o de la service am dat cu MAFRA POLISH pe masina si nu se mai vedea nici o diferenta.

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Mar Mai 22, 2012 6:18 pm

si eu am patit la fel, am lovit-o si mi-au schimbat spoiler stanga spate. A verificat cu aparatul nuanta, a pus lamela langa masina si parea ca e OK, dar dupa vopsire a iesit alta nuanta! Vopsitorul s-a oferit sa o revopseasca imediat, dar am avut nevoie de masina, a trecut 3 saptamani si am renuntat, pare ca diferenta se vede mai putin! E prost ca in cartea masinii nu este trecut clar codul de culoare, dar asta e!!

Avatar utilizator
cri1808
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 07, 2008 2:52 am

Mesaj de cri1808 » Joi Feb 14, 2013 11:46 am

si mie mi-au spus ca pe plastic se vede altfel. ca sa nu zic ca mi-au legat niste tevi de la intecooler absolut aiurea pe dedesubt. sunt niste cretini aia de la Expozitiei. am vopsit acum cateva luni outladerul la DAB si a iesit perfect. se pare ca la ei nu mai este diferenta de culoare la plastic.....

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Sâm Feb 16, 2013 9:06 am

Cei din Expozitiei mai uita sa puna si piesele care sunt pe foaia de reparatie. Ai de platit mii de lei, si cand vii sa iti iei masina de fapt e toata numai o spoiala pe dinauntru. Baietii s-au obisnuit sa pastreze pentru ei. Am patit asa ceva de curand. Nu ma mai duc acolo si nici nu mai vreau sa stau afara cat timp altii mesteresc la masina mea. Vreau sa privesc tot ceea ce fac, nu le convine, pa! Mai sunt si alte service-uri.

Avatar utilizator
emil68
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 8:51 pm

Mesaj de emil68 » Dum Apr 21, 2013 5:32 pm

Va tot salut! Si eu am cumparat anul trecut Mitsu al meu din figura alaturata cu barile si colturile spate vopsite cu alta nuanta si zgariate de catre demoazela antecontractanta...Dar nu-mi bat capul de loc sa o vopsesc prea curand, pe la service se cere cam 500 ron /element vopsit, ceea ce nu prea ma coafeaza, masina avand cel putin 5 "elemente" de vopsit la momentul acesta...si cine stie cate mai apar daca ma mai duc la supermarketuri la cumparaturi...

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Dum Apr 21, 2013 8:44 pm

Te duci frumos cu masina la service, le explici situatia si sigur se remediaza doar ca normal ar fi sa-ti dea masina la schimb.

Avatar utilizator
rgogonea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 21, 2012 2:05 pm

Mesaj de rgogonea » Mie Noi 27, 2013 5:03 pm

Salutari!
"Vopsitori"sunt putini in Bucuresti. Stiu ca eu am lucrat in bransa.
Va pot ajuta cu un nr de telefon al unui vopsitor bun 0723.601.687

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori