Motoare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Kamikaze_GOD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 12:31 pm

Mesaj de Kamikaze_GOD » Vin Feb 15, 2008 12:37 pm

Sunt inca nehotarat in privinta alegeri unui SUV . Am vazut mai multe marci , insa Outlander si Land Rover Freelander 2 mi-au scaparat ochi .
Am facut test drive cu ambele . Prima impresie : Freelander 2 mai agresiv mai puternic la motor , cam slabut in schimb interiorul . Outlander ma dat pespate la interior , dar dupa test drive am ramas putin dezamagit .
Am auzit ca ar mai fo un tip de motorizare Diesel , in afara de motorul vw de 2.0 , unul de 2.2 PSA . Daca vreunul dintre voi aveti Outlander cu acept tip de motor vreau sa imi spuneti pareri despre cum se comporta . Multumesc

Avatar utilizator
mili
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 12:16 am

Mesaj de mili » Dum Feb 17, 2008 5:36 pm

As putea sa-ti dau cateva amanun te daca vrei .Am motorul psa de 2.2 de 156 cai.La noi , in luna decembrie nu l-am gasit asa ca m-am dus in GERMANIA si am cump. Mitsu de acolo .Am pana acum 4500 km si nu am avut probleme .La noi am facut un test drive cu cel de 2 l inainte sa ma duc sa cumpar masina si mi s-a parut putin cam puturos motorul , in special la turatii mici sub 1500 de ture .Cu motorul pe care-l am pot linistit sa merg cu turatii de 1200 ca nu intrerupe si merge rotund .La consum cred ca difera foarte mult in functie de cum se conduce .Pe drum de la Sibiu la Bucuresti pe Valea OLtului fiind aglomerat si mergand incet adica media 70-75 a consumat 6,8 l dar in Bucuresti inthr-o zi cu aglomeratie foarte mare la medie de 6 km/h a consumat cam 15 l . In rest am inteles de la dilerul din Germania de unde am cumparat masina ca motorul este foarte destept avand multe noutati . Oricum avand in vedere ca am cumparat-o cu un pret mai mic decat la noi cred ca a facut efortul sa ma duc pana acolo .

Avatar utilizator
Birdie59
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 4:41 pm
Contact:

Mesaj de Birdie59 » Lun Feb 18, 2008 4:29 am

QUOTE (Kamikaze_GOD)Sunt inca nehotarat in privinta alegeri unui SUV . Am vazut mai multe marci , insa Outlander si Land Rover Freelander 2 mi-au scaparat ochi .
Am facut test drive cu ambele . Prima impresie : Freelander 2 mai agresiv mai puternic la motor , cam slabut in schimb interiorul . Outlander ma dat pespate la interior , dar dupa test drive am ramas putin dezamagit .
Am auzit ca ar mai fo un tip de motorizare Diesel , in afara de motorul vw de 2.0 , unul de 2.2 PSA . Daca vreunul dintre voi aveti Outlander cu acept tip de motor vreau sa imi spuneti pareri despre cum se comporta . Multumesc

Poti sa faci un test drive si cu noul motor diesel de 2,2 litri. Se afla deja la dealeri!

Avatar utilizator
Kamikaze_GOD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 15, 2008 12:31 pm

Mesaj de Kamikaze_GOD » Sâm Feb 23, 2008 8:48 am

@mili
suna tare bine ce imi spui tu acolo
@Birdie59
Am sa merg sa fac un test drive , cand am sunat la dealer , inca nu aveau numerele de inmatriculare puse .

Avatar utilizator
Nutu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 24, 2008 5:09 pm

Mesaj de Nutu » Dum Feb 24, 2008 5:21 pm

QUOTE (mili)As putea sa-ti dau cateva amanun te daca vrei .Am motorul psa de 2.2 de 156 cai.La noi , in luna decembrie nu l-am gasit asa ca m-am dus in GERMANIA si am cump. Mitsu de acolo .Am pana acum 4500 km si nu am avut probleme .La noi am facut un test drive cu cel de 2 l inainte sa ma duc sa cumpar masina si mi s-a parut putin cam puturos motorul , in special la turatii mici sub 1500 de ture .Cu motorul pe care-l am pot linistit sa merg cu turatii de 1200 ca nu intrerupe si merge rotund .La consum cred ca difera foarte mult in functie de cum se conduce .Pe drum de la Sibiu la Bucuresti pe Valea OLtului fiind aglomerat si mergand incet adica media 70-75 a consumat 6,8 l dar in Bucuresti inthr-o zi cu aglomeratie foarte mare la medie de 6 km/h a consumat cam 15 l . In rest am inteles de la dilerul din Germania de unde am cumparat masina ca motorul este foarte destept avand multe noutati . Oricum avand in vedere ca am cumparat-o cu un pret mai mic decat la noi cred ca a facut efortul sa ma duc pana acolo .

cat te-a costat in germania ?

Avatar utilizator
mili
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 12:16 am

Mesaj de mili » Joi Feb 28, 2008 12:05 am

Scuze pt intarziere . Am facut un contract de leasing la noi iar firma de leasing a platit 28600 acolo ramanand sa-mi ia mie 34000 cu tot cu tva .Asta e pretul masinii ,dar eu binenteles ca platesc mai mult in decursul a 5 ani de leasing .Acum am 4700 km si parca merge din ce in ce mai bine .Parca face mai putin zgomot ca la inceput si parca are demaraj mai mare .Sunt sigur ca nu ma insel .Imi place din ce in ce mai mult si ma bucur ca am cui sa impartasesc bucuria mea .

Avatar utilizator
mili
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 12:16 am

Mesaj de mili » Joi Feb 28, 2008 12:14 am

Asa arata in magazinul din Germania cu 10 min inainte sa plec cu ea acasa .Am uitat sa-ti spun ca este versiunea Instayle navi cu aceleeasi dotari ca versiunea de la noi. Ps. Pacat ca nu pot pune poza

Avatar utilizator
vio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 12:53 pm

Mesaj de vio » Joi Feb 28, 2008 8:06 am

Salutare
Mili spune mi te rog cu ce sc de leasing lucrezi si cum ai procedat cu masina, adica cum ai gasit o , cine se ocupa de formalitati, ce anume mai tb platit atunci cand o aduce in tara....sunt interesat de achizitionarea unui outlander , iar pretul pe care l ai platit este f imnteresant la dotarile de care spui, navigatie....
multumesc

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Feb 28, 2008 10:22 am

QUOTE (mili)Asa arata in magazinul din Germania cu 10 min inainte sa plec cu ea acasa .Am uitat sa-ti spun ca este versiunea Instayle navi cu aceleeasi dotari ca versiunea de la noi. Ps. Pacat ca nu pot pune poza

Incearca un resize la poza si o sa mearga. Sau pune-o pe imageshack si pune un link. Ai luat-o de la un dealer? Pe pagina http://www.mitsubishi-motors.de/modelle/outlander pretul e mai mare decat la noi.

Avatar utilizator
mili
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 12:16 am

Mesaj de mili » Mie Mar 05, 2008 9:43 pm

pot sa-ti dau toate amanuntele dar nu stiu daca am voie sa scriu pe forum .Poate ma ajuta cineva sa-mi spuna daca pot sa dau numele bancii si nr de tel din Germania . In legatura cu pretul am scris cat am platit eu in luna decembrie cand abia aparuse si in Germania motorul de 2,2 acum nu mai stiu poate s-au mai schimbat .

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori