Dilema : benzina sau diesel

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
denti_marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 10:15 am

Mesaj de denti_marius » Mar Feb 12, 2008 7:15 pm

Salutare.M-am hotarat asupra dotarilor: Instyle Navi. Dar din pacate nu ma pot hotara asupra motorizarii. La prima vedere 2.0 de 140 CP ar fi varianta cea mai potrivita. Daca 140 CP par putini se pot "se pot inmulti" la 167. Daca si 167 par putini trecem la motorul de 2.2 diesel, care daca se mai si "inmultesc" ajung in jur de 200 CP cred. Ok se pare ca o problema s-a rezolvat. Dar vine marele moft de a avea o cutie automata. Si atunci se naste marea dilema : BENZINA sau MOTORINA ? Pana mai ieri eram fan convins diesel (putere, cuplu mare, raport pret/100 km convenabil). Insa Outlander nu are o cutie automata si pentru diesel-uri. Si daca vreau cutie automata trebuie sa vreau si benzina. Acum motivul topicului : cam cat ar papa 2.4 benzina, ce fel de cutie e CVT, cum se comporta la drum acesta cutie cu variatie continua, cum e la demaraje? Astept orice parere din partea cunoscatorilor. Pe cei care nu sunt tocmai in tema ii rog sa se abtina si sa asculte de la cei priceputi, ca asa se invata....Multam fain tuturor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori