Revizii Pentru Outlander Model 2004

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
bogdan.sb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2008 12:35 pm

Mesaj de bogdan.sb » Vin Apr 13, 2012 6:41 pm

Salut,
am un Outlander an fabricatie 2004, motor 2 litri, benzina, 4x4.
L-am cumparat din Germania, am caiet de service, si tot felul de carti si cartulii, dar nu am o lista cu reviziile si cu ce trebuie schimbat / nr. de km. parcursi.
Daca cineva are asemenea documente in limba romana sau engleza, pentru nodelul meu de masina, va rog mult sa-mi triliteti o copie scanata pe email: bogdan.sb@gmail.com
Multumesc si sarbatori fericite.

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Mie Mai 02, 2012 9:08 am

salut ,
am eu aproape tot ...ce exact ai nevoie ?
manual de utilizare, de reparatie , sau doar de informatiile utile ?

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mie Mai 02, 2012 10:51 am

Cred ca are nevoie de graficul reviziilor, adica un fel de lista sau tabel cu operatiunile care se vor realiza la fiecare revizie in parte in functie de kilometraj sau ani vechime.
Uleiul de motor si filtrele se schimba la toate, dar alte consumabile se schimba doar la anumite revizii (ulei diferentiale, kitul de distributie etc).

Daca are cineva asa ceva si pentru Outlanderul Mk2 (2007=> ) m-ar interesa si pe mine.

De exemplu la Ford exista un site unde se poate verifica ce trebuie facut la fiecare revizie, in functie de model, km sau an : http://www.etis.ford.com/fordservice/se ... uleForm.do

Si iese ceva de genul asta:
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori