Outlander Benzina

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
noris08
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 28, 2008 3:15 pm

Mesaj de noris08 » Lun Ian 28, 2008 3:18 pm

Salut tuturor posesorilor de Outlander.
Intentionez sa imi iau un Outlander Instyle cu motorul de 2.4 benzina, 170 CP cu cutie automata. Are cineva combinatia asta de motor si cutie sau poate cineva sa spuna ceva (macar despre motor)? cum se misca, demaraj, serpentine, consum Bucuresti, consum autostrada 150km/h, etc?
multumesc!

Avatar utilizator
eth0tty1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2007 10:40 am

Mesaj de eth0tty1 » Vin Feb 15, 2008 11:51 pm

Am outlander de 2 ani jumate, are 125 000 km la bord.
deja am cumparat 2 kituri ambreiaj complete ( cam 55 mil kit-ul), cumparate deoarece astia ma tot freaca la cap cu exploatarea necorespunzatoare, chiar daca la firma sunt 2 outlander , le conduc pe amandoua, totusi numai una se strica. ia cutie automata !

Avatar utilizator
DKIULIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 22, 2008 9:43 am

Mesaj de DKIULIAN » Vin Feb 22, 2008 9:57 am

Eu tocmai mi-am luat o astfel de masina

Avatar utilizator
Bizutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 19, 2008 8:40 pm

Mesaj de Bizutz » Joi Iun 19, 2008 9:06 pm

SALUTARE !

Pentru primul meu post pe acest forum (si ca viitore MITSU-bist) vin si eu cu niste intrebari!

Prin august-septembrie vreau sa achizitionez si eu un Outlander. Modelul pe care-l vreau este cel cu motor pe benzina si cutie automata. Problema este ca nu stiu nimic despre acest model:
1. motorul e fabricat de Mitsubshi sau e imprumutat ?
2. cutia automata cum se comporta, atat in modul drive cat si in cel sportiv ?
3. deasemnea cutia automata e productie proprie sau nu ?
4. care e consumul real pt acest motor ? (stiu ca e benzina si stiu ca daca vrei ca masina sa mearga trebuie sa bagi benzina... mai multa )

Am fost la un drive-test, dar cu un model 2.0 diesel si echipare INTENSE. Aveti idee unde pot conduce si eu un 2.4 cu cutie automata ? Maine incerc aici in TM sa vad la reprezentanta.

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Mie Iun 25, 2008 3:05 pm

pot sa-ti raspun la prima intrebare, motorul 2.4 e MIVEC (tehnologie similara VVT-i - admisie variabila) si e un motor foarte bun. De productie proprie Mitsubishi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori