Noul Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Noi 28, 2008 11:21 pm

Unde-ai vazut asta?

Avatar utilizator
Kahn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 01, 2008 8:54 pm

Mesaj de Kahn » Sâm Noi 29, 2008 2:08 pm

Sunt multe informatii de presa, e plin Google-ul de ele :wink:
Un exemplu (ales la repezeala) este aici:
http://www.samar.pl/__/__la/en/__ac/sec ... lland.html
In traducere libera:
Mitsubishi planifica sa mute si o parte din productia C-crosser si 4007 (alaturi de cea a Outlander-ului) de la fabrica din Japonia la fabrica din Olanda, pentru satisfacerea cerintelor de pe piata europeana. In prezent, toate cele trei marci sunt fabricate in Japonia.

Articolul de mai sus e din martie, intre timp a inceput productia Outlander la NedCar - Olanda (fabrica unde se produceau Colt-urile) :
http://www.carpages.co.uk/mitsubishi/mi ... -09-08.asp

Al meu este, dupa cum ziceai, fabricat in Japonia

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Dec 22, 2008 3:01 pm

QUOTE (inn0 @ Jul 7 2008, 08:21 PM) Va salut pe toti.Sunt posesor de Outlander Instyle 2.0 Red Orient fara navigatie de cateva zile.Vreau sa spun ce nu imi place la aceasta masinuta(pana acum am avut un megane 1.6 benzina).
...
11.Sistemul bluetooth-atunci cand vrei sa renunti sa suni pe cineva iti spune continuu sa zici numarul de telefon.Trebuie sa efectuezi neaparat o convorbire pentru a opri sistemul.
...
Salut,
Sistemul Bluetooth se opreste in orice moment la comanda vocala "Exit" sau la apasarea butonului de comanda vocala de pe volan. Asa este la Lancer, banuiesc ca este la fel si la Outlander.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Dec 22, 2008 8:52 pm

QUOTE (goangaus @ Dec 22 2008, 03:01 PM) Salut,
Sistemul Bluetooth se opreste in orice moment la comanda vocala "Exit" sau la apasarea butonului de comanda vocala de pe volan. Asa este la Lancer, banuiesc ca este la fel si la Outlander.
O mica corectie: sistemul hands-free se opreste in orice moment la apasarea timp de doua secunde pe butonul "Comanda vocala" de pe volan.

Avatar utilizator
majorusa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 14, 2009 8:40 pm

Mesaj de majorusa » Mie Iul 29, 2009 11:45 pm

Salut. Am un Outlander 2.4 CVT Instyle Navi. Exista posibilitatea sa incuie automat usile cand plec de pe loc? Si daca da, cum? Ca de descuiat le descuie cand pun pe P cutia de viteze.
Imi cer scuze daca nu este in locul potrivit intrebarea mea. Dar am cautat peste tot si nu am gasit raspuns la ea. Multumesc.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Iul 30, 2009 11:49 am

Probabil ca merge... dar trebuie sa mergi la un dealer sa le spui treaba asta.

Avatar utilizator
Shara
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 31, 2009 6:14 pm

Mesaj de Shara » Vin Iul 31, 2009 6:18 pm

Salutare si bine v-am gasit! Stie cineva daca pompa de injectie de la Outlander 2.0 este tip Bosch?

Mersi anticipat!

Avatar utilizator
majorusa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 14, 2009 8:40 pm

Mesaj de majorusa » Vin Iul 31, 2009 6:37 pm

QUOTE (Vibe @ Jul 30 2009, 11:49 AM) Probabil ca merge... dar trebuie sa mergi la un dealer sa le spui treaba asta.

Am fost la dealer si nu merge. Chiar daca pun nu stiu ce alarma este complicat. O sa ma obisnuiesc sa incui usile de mana. Pacat ca Mitsubishi nu s-a gandit si la asta.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Iul 31, 2009 6:53 pm

Daca ai inchidere centralizata, cu putina rabdare si niste cunostiinte acolo se poate. Incepe prin a citi asta si vezi ca un electronist iti face treaba daca stie si minim de electrica auto...deci nu trebuie sa fi doctor la Mitsu... (nu zic nici ca e foarte simplu, dar se poate).

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Sep 03, 2009 3:34 pm

Noul Mitsubishi Outlander: calandru de Lancer!

Noul Mitsubishi Outlander va prelua ca idee calandrul agresiv de pe noul Lancer, asa cum a dovedit-o deja conceptul Outlander GT Protoype prezentat la Salonul Auto de la New York din 2009. Iar primele poze spion vin sa confirme acest lucru.

Parerile sunt impartite cu privire la oportunitatea acestei schimbari de look. Pe Lancer, calandrul ascutit si agresiv vine de minune, efectul fiind ca Lancer este una dintre cele mai infricosatoare masini vazute in oglinda retrovizoare. Pe Outlander insa, unii ar fi dorit mai putin spectacol. Ceilalti insa saluta adoptarea unghiurilor dure si a aspectului amenintator, caci deja actuala generatie incepea sa dea semne de oboseala in privinta designului fata de competitia din segment.

Noul Outlander isi va pastra abilitatile offroad, dar va beneficia si de motorizari mai puternice. Pe prototip era montat un V6 de 3 litri care dezvolta 230CP, insa in privinta restului motorizarilor ramane sa asteptam lansarea oficiala. Tot ce mai putem spune deocamdata este ca interiorul preia tot ce era bun la Lancer, inclusiv sistemul Rockford-Fosgate.



Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori