Manual Outlander 2.4 Benzina

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Vin Iul 29, 2011 5:14 pm

Salut,

Am rugamintea daca are cineva un manual in format electronic pentru Outlander 2.4 benzina sa mi-l trimita si mie.
Cei de la M CAR au considerat ca este mai bine sa-mi dea manualul de la motorina 2000 cmc.

Multumesc anticipat,

George

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Lun Aug 01, 2011 10:05 am

am eu pt MY 2009, insa are 18Mb si e in engleza
cum fac sa ti-l trimit?

ceva impresii ? te-ai obisnuit cu consumul?

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Lun Aug 01, 2011 11:53 am

ia sa vedem daca merge upload-ul

LE: se pare ca a mers ...
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Lun Aug 01, 2011 9:59 pm

Multumesc mult! L-am downloadat cu succes.
Bineinteles ca partea care ma intereseaza cel mai mult este partea finala a cartii in care se dau caracteristicile specifice ale motorului de 2.4 litri.
Conduc in cea mai mare parte a timpului o Skoda Octavia pe motorina, asa ca ma afecteaza mai rar consumul ridicat de benzina :-).
Cert este faptul ca am deprins 2 stiluri diferite de a conduce in functie de masina pe care o conduc. La momentul achizitiei am dorit o masina cu cutie automata, iar aceasta era singura combinatie posibila la Outlander.
In rest este o masina foarte buna! Sunt foarte curios, totusi, cum s-ar fi miscat cu motorul de 3 litri....

George

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Mar Aug 02, 2011 9:17 am

evident ... s-ar fi miscat mult mai bine

in orice caz, tehnologia CVT nu are pic de vlaga. singura menire a acestei cutii este sa optimizeze consumul ... atat cat se poate. bine macar ca s-au gandit sa implementeze si modul manual. ia combinatia intre scaderea turatiei motorului si cresterea vitezei masinii este o mare ciudatenie

Avatar utilizator
George
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 7:54 am

Mesaj de George » Mar Aug 02, 2011 9:35 am

Intr-adevar, asa este! Sunt foarte putini cei care ma cred in momentul in care le spun ca la 100 km/h turometru arata aproximativ 2000 rpm.
Prima senzatie cand incerci sa accelerezi este foarte ciudata, motorul nu se tureaza suplimentar si, totusi, viteza creste! Bineinteles, daca nu aplici o forta mai mare pe pedala.
Eu nu prea folosesc modul manual al cutiei de viteza, pentru ca nu vreau sa ma obisnuiesc sa schimb vitezele fara sa ridic piciorul de pe acceleratie... cu siguranta Skodei nu i-ar placea acest obicei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori