Cum Se Desface Fata De Usa?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Bogdan Rusu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 11, 2009 7:58 pm

Mesaj de Bogdan Rusu » Mar Iun 21, 2011 9:45 am

Am o problema. Am pus pe geam un parasolar cu ventuze si din greseala am deschis geamul. Bineinteles ca cele doua ventuze au intrat in interiorul usii. De atunci geamul nu se mai inchide cum trebuie. Ma desfacut suruburile de la fata de usa insa aceasta nu iese. Imi este frica sa trag mai tare sa nu rup ceva. Aveti idee cum se desface?
Va multumesc anticipat.
Trebuie sa precizez ca ma un Citroen C-Crosser care este identic cu Outlanderul>2008

Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Mar Iun 21, 2011 5:28 pm

nu am desfacut la Outi, dar la Pajero Sport am desfacut, si trebuie sa tragi destul de tare sa scoti "clipsurile'. Uite un screen capture din manual! Succes!!
Fişiere ataşate
usa_fata_outi1.jpg
usa_fata_outi1.jpg (41.51 KiB) Vizualizat de 5300 ori

Avatar utilizator
georgemierlut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 09, 2009 11:24 am

Mesaj de georgemierlut » Lun Aug 22, 2011 2:04 pm

QUOTE (Bogdan Rusu @ Jun 21 2011, 09:45 AM) Am o problema. Am pus pe geam un parasolar cu ventuze si din greseala am deschis geamul. Bineinteles ca cele doua ventuze au intrat in interiorul usii. De atunci geamul nu se mai inchide cum trebuie. Ma desfacut suruburile de la fata de usa insa aceasta nu iese. Imi este frica sa trag mai tare sa nu rup ceva. Aveti idee cum se desface?
Va multumesc anticipat.
Trebuie sa precizez ca ma un Citroen C-Crosser care este identic cu Outlanderul>2008

Sal!
Ai 3 suruburi.Unul la stanga unde este inchiderea ,mascat,unul la clapeta de deschidere a usii si unul la partea de care tragi sa o inchizi.toate sunt mascata de capace de plastic.Dupa aia tragi din partea de jos inspre tine.Toata usa e fixata cu clipsuri si sunt destul de tari.Sa nu tragi cumva inegal ca se pot rupe.apoi sa nu uiti sa deconectezi firele sa nu se smulga.Bafta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori