Xenoane cu lupa

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
pentium
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 1:06 am

Mesaj de pentium » Mie Ian 16, 2008 6:53 pm

Stie cineva daca se poate sa inlocuiesti sau sa adaugi la farurile de Outlander sistemul cu lupa si pt faza scurta si pt faza lunga? Cam cum e la VW Touareg?
Multumesc anticipat

Avatar utilizator
serbby the ace
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:21 pm

Mesaj de serbby the ace » Dum Feb 10, 2008 8:19 pm

si pe mine ma intereseaza acest subiect ........

Avatar utilizator
XTra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 29, 2007 10:19 am

Mesaj de XTra » Mar Feb 12, 2008 10:37 pm

din curiozitate.
Care ar fi avantajul de a avea xenon cu lupa?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Feb 13, 2008 8:30 am

Pai la faruri cu lupa sansa sa deranjezi partenerii de trafic e mai mica. Bine acum depinde si de alte chestii. Daca e masina de teren cam deranjeaza pe cei cu masini mici chiar si cu lupa, si daca ai farurile reglate sa vanezi Messerschmitt-uri la fel ii deranjezi pe ceilalti. In concluzie acele lupe focuseasa lumina de la xenon mai bine decat un far normal, la care oglinda are o suprafata foarte mare. Exista masini care nu au faruri cu lupa dar au xenon din fabrica, la acestea se spune ca farul a fost modificat nitel sa fie mai putin deranjant, dar eu am vazut la Nissan Pathfinder modelul actual ca tot deranjeaza mai ales ca farurile sunt la inaltime, iar daca esti intr-o masina mica iti cam vin la nivelul ochilor.

Avatar utilizator
XTra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 29, 2007 10:19 am

Mesaj de XTra » Joi Feb 14, 2008 8:56 pm

inainte de outlander am avut un 307 t6 care avea lupa dar nu avea xenon si toata lumea era deranjata de lmina de la faruri (are farurile alea mari), in fine, la asta am xenon dar fara lupa si parca nu sunt atatia deranjati. si la xenon nu exista reglare mauala la faruri pe inaltime.(nu ca la pug as fi umblat la faruri sa e ridic).

Avatar utilizator
serbby the ace
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:21 pm

Mesaj de serbby the ace » Dum Mar 02, 2008 12:22 am

dar nimic de existenta unor faruri cu lupa.....

Avatar utilizator
rcostin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 02, 2007 4:35 pm

Mesaj de rcostin » Joi Mar 20, 2008 2:56 pm

Am vazut ca modelul 2008 (conceptul de outlander cel putin) are faruri cu lupa asemanatoare cu VW Passat. NU STIU daca este comercializat sau nu. Am adaugat si ceva imagini, din pacate nimic nu s-a uploadat ...

Avatar utilizator
Daniumfcv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 19, 2008 10:36 am

Mesaj de Daniumfcv » Vin Iun 20, 2008 1:53 am

Pe noul Lancer se vor putea oare monta in service aftermarket ? Stie careva la ce pret? Sunt magazine unde poti cumpara tu sistemul si sa il montezi dupa ?( lupa si xenon )

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori