Lanturi Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Dec 13, 2010 7:20 pm

Uite si aici jante de aliaj pe 16 la preturi bune.

Avatar utilizator
godaro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 15, 2010 10:26 pm

Mesaj de godaro » Mar Dec 14, 2010 10:20 am

nu stiu daca cineva a mai folosit lanturi dar eu am folosit acum multi ani in urma pe batrana Dacie. de montat se monteaza usor insa demontatul este groaznic, cel putin pentru mine. ganditi-va ca ca stai undeva pe marginea drumului in frig si zloata cu mainile goale pipaind in spatele rotii sa vezi unde se incheie lantul. pentru ca nu-i asa, in .ro drumurile sunt curatate din 2 in 2.

mai mult decat atat se pare ca pt masinile cu tractiune integrala este necesara montarea lanturilor pe toate cele 4 roti: promotor

eu unul zic pas

Avatar utilizator
hades
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 10, 2008 12:21 pm

Mesaj de hades » Lun Feb 07, 2011 3:56 pm

Salut,
N-am mai intrat de ceva vreme, dar sunt la obiect.
Dupa cautari de vreo 3 luni, acum vreo 2 ani , am gasit lanturi care se potrivesc pe rotile de 16. M-au costat o avere. Surpriza mare a fost cand am citit in carte ca trebuie puse doar pe fata.
Acum daca vreti un set de lanturi, eu va pot da unul sigilat poate fac si o reducere de la pretul initial.

Cauciucurile yokohama sunt all season, dar nu prea au treaba cu tractiunea pe zapada, asa ca mi-am pus si lanturile in portagaj pentru orice eventualitate.
Experientele cu lanturi ca si cu Outlander-ul in sine pot fi de 2 feluri, bune sau proaste. Eu am mai folosit si pe alta masina si au fost extraordinare. Nu neg insa ca poti sa ai surprize mari cu ele. Pana la urma e vorba de experienta si poate si un pic de noroc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori