Panou Adaptor Multimedia 2din

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Dan25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 31, 2010 10:06 pm

Mesaj de Dan25 » Sâm Noi 13, 2010 7:29 pm

Salutari!


Stie cineva de unde pot achizitiona un asemenea adaptor in Bucuresti? Am gasit, dar doar pe eBay in SUA unde costa mai mult posta decat panoul in sine.

Cam asa arata:



Va multumesc in avans!

Avatar utilizator
AME
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 30, 2007 7:27 pm

Mesaj de AME » Sâm Noi 13, 2010 9:29 pm

Eu am comandat de la ertual.ro care s-au dovedit a fi in final niste excroci pentru ca au vrut sa-mi traga o teapa. Produsul este de o calitate indoielnica, una din rame venind foarte indoita si care nu mai putea fi indreptata decat cu riscuri mari de rupere. Am returnat produsul firmei in cauza iar acestia au insistat sa le deblochez intai conflictul deschis la Paypal si apoi imi vor returna banii. Insa cei de la Paypal sfatuiesc ca acest lucru sa se faca doar dupa plata ce mi se cuvenea. Cred ca este clar pe cine am crezut... Deci atentie la aceasta firma si, in general, la modul de plata online. Dupa acest incident nu voi mai cumpara decat de pe site-urile care au inclus Paypal ca mod de plata pentru ca esti foarte bine protejat. Dupa insistentele mele de a achita intai si dupa aceea le voi debloca conflictul, firma in cauza a trecut la amenintari, ca va posta imagini cu produsul care, ziceau ei, este in buna stare, ca sunt client dificil, cu probleme, etc. In final, PayPal mi-a dat dreptate, dupa ce le-am trimis toata corespondenta cu ertual.

Revenind la acest produs, am constatat ca este diferenta semnificativa si in culoarea si textura plasticului acestei rame fata de bordul outlander-ului, din punctul meu de vedere nepotrivindu-se. Sfatul meu este sa vorbesti cu cei de la Mitsubishi, ca sigur au mai redus din pretul enorm cu care l-am luat eu atunci. Insa calitatea si aspectul celui original se integreaza perfect cu bordul masinii.

Avatar utilizator
Dan25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 31, 2010 10:06 pm

Mesaj de Dan25 » Joi Noi 18, 2010 8:22 pm

S-a rezolvat. Am gasit intr-un final masca si am montat si DVD-ul.
Fişiere ataşate
17112010.jpg
17112010.jpg (296.38 KiB) Vizualizat de 6808 ori
17112010003.jpg
17112010003.jpg (327.43 KiB) Vizualizat de 6822 ori

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Noi 18, 2010 8:42 pm

Ai avut amplif si subwoofer Rockord Fosgate?

Avatar utilizator
Dan25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 31, 2010 10:06 pm

Mesaj de Dan25 » Joi Noi 18, 2010 9:10 pm

Nu, dar Pioneer-ul este compatibil (daca la asta te refereai).

Avatar utilizator
angajat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 26, 2011 11:14 pm

Mesaj de angajat » Dum Iun 26, 2011 11:22 pm

QUOTE (AME @ Nov 13 2010, 10:29 PM) Eu am comandat de la ertual.ro care s-au dovedit a fi in final niste excroci pentru ca au vrut sa-mi traga o teapa. Produsul este de o calitate indoielnica, una din rame venind foarte indoita si care nu mai putea fi indreptata decat cu riscuri mari de rupere. Am returnat produsul firmei in cauza iar acestia au insistat sa le deblochez intai conflictul deschis la Paypal si apoi imi vor returna banii. Insa cei de la Paypal sfatuiesc ca acest lucru sa se faca doar dupa plata ce mi se cuvenea. Cred ca este clar pe cine am crezut... Deci atentie la aceasta firma si, in general, la modul de plata online. Dupa acest incident nu voi mai cumpara decat de pe site-urile care au inclus Paypal ca mod de plata pentru ca esti foarte bine protejat. Dupa insistentele mele de a achita intai si dupa aceea le voi debloca conflictul, firma in cauza a trecut la amenintari, ca va posta imagini cu produsul care, ziceau ei, este in buna stare, ca sunt client dificil, cu probleme, etc. In final, PayPal mi-a dat dreptate, dupa ce le-am trimis toata corespondenta cu ertual.

Revenind la acest produs, am constatat ca este diferenta semnificativa si in culoarea si textura plasticului acestei rame fata de bordul outlander-ului, din punctul meu de vedere nepotrivindu-se. Sfatul meu este sa vorbesti cu cei de la Mitsubishi, ca sigur au mai redus din pretul enorm cu care l-am luat eu atunci. Insa calitatea si aspectul celui original se integreaza perfect cu bordul masinii.

nu a vrut nimeni sa va traga teapa.
v-am trimis produsul sigilat, pe care l-am comandat din america, si ne-ati spus ca o rama este indoita si ca vreti banii inapoi.
nu avem de unde sa stim daca ati schimbat rama sau asa era indoita, va rog sa confirmati coletul era sigilat de producator.
apoi ati primit banii inapoi - cu ce suntem escroci - sau tepari ?
v-am adus produsul la pretul din america 50 lei
va rog sa va retrageti afirmatile

Avatar utilizator
AME
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 30, 2007 7:27 pm

Mesaj de AME » Lun Iun 27, 2011 4:30 am

Stimate ”angajat”. Dacă doriți ca detaliile să fie făcute publice și să-mi susțin afirmațiile că ați vrut să mă trageți ?n piept (noroc cu cei de la PayPal care au exercitat o presiune asupra v?nzătorului) spuneți-mi și le voi publica. Și atunci va trage cititorul concluzia necesară....

Avatar utilizator
angajat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 26, 2011 11:14 pm

Mesaj de angajat » Lun Iun 27, 2011 12:33 pm

QUOTE (AME @ Jun 27 2011, 04:30 AM) Stimate ?angajat?. Dacă doriți ca detaliile să fie făcute publice și să-mi susțin afirmațiile că ați vrut să mă trageți ?n piept (noroc cu cei de la PayPal care au exercitat o presiune asupra v?nzătorului) spuneți-mi și le voi publica. Și atunci va trage cititorul concluzia necesară....


stima domnule, noi am ales sa folosim sistemul paypal, este sistemul care protejaza cel mai bine cumparatorul, adica pe dvs. Daca facem cum fac alte companii cu livreare prin ramburs este foarte greu sa va recuperati banii.
noi v-am trimis un produs sigilat si original.
vreau sa confirmati acest lucru.
faptul ca rama a fost sau nu indoita un aveam de unde sa stim , numai daca desigilam pachetul.
suntem niste escroci? sau tepari?
va rog sa confirmati sau infirmati acest lucru.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Iun 28, 2011 1:57 pm

Pentru conflicte exista Combat Zone. Sau si mai elegant, mesageria privata.

Poluati un topic interesant, si daca veti continua vom fi nevoiti sa trecem de la avertismente la warninguri si altele.

Pentru toate celelalte, exista mitsu.ro.

Va multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori