Outlander Euro5

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
grammy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 11:22 pm

Mesaj de grammy » Joi Sep 16, 2010 9:28 pm

Dupa cateva saptamani de cautari, algeri, suciri am ajuns la un mare semn de intrebare....L200 sau noul Outlander.....aventura, adrenalina sau comfort?????
Intr-un final am ales confortul nu pt mine ci pt sotia si fetita de 11 luni pe care am decis sa nu le zgaltaii pe locurile din spate ale magnificului, inegalabilului, celui de care m-am indragostit de la primul tes drive "the special one" L200
Inca cu gatul intors spre "the special one" cu promisiunea ca dupa confortul urmatorilor 5-6 ani am sa ma intorc la masina ce mi-a cucerit sufletul din prima.....maine ma duc sa semnez actele pt Outlander 2011 primul cu motor euro 5. Din cate am inteles pana acuma motoarele de pe masina asta erau o conlucrare Mitsubishi, Peugeout si Citroen. Astea de pe euro5 sunt motoare facute de Mitsubishi

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Sep 17, 2010 8:35 am

doar cele cu cutie manuala. cele cu sst sunt tot psa de 156 CP.
cele manuale sunt mitsu si au 176 CP

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Sep 23, 2010 10:51 pm

Au pus SST pe motoare non Mitsu si nu au pus pe cele pur sange?!... Nu-i inteleg pe Mitsubishi, doar daca vor sa stoarca si ultimii banuti din motoarele PSA si probabil ca asta fac.

Avatar utilizator
reptila
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 16, 2010 11:07 pm

Mesaj de reptila » Joi Sep 23, 2010 11:19 pm

Super sa-l folosesti sanatos si fara buclucuri!!!

Sunt putin invidios eu am mitsu corcit cu Psa si cativa caluti mai in minus, da na la vremea aia altceva nu era si de cat rasnita de la VAG, la care sare furtunul turbo ca si lantul la bicicleta am zis ca no fi mai rau.
Sa pui si tu poze si mai ales pareri cum trage cat papa......... sa ne facem un pic de sange dulce amar astia cu corcituri sub sezut......

Avatar utilizator
gradu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 6:22 pm

Mesaj de gradu » Sâm Noi 06, 2010 7:10 pm

Salut,
vreau si eu sa aflu mai multe despre noul outlander de 2.2, am de gand sa fac un marketing research.
nu stiu cum este motorul cu cutie automata de la peugeot, dar nici cel nou de la mitsu nu stiu ce poate.
ma puteti ajuta?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Noi 06, 2010 7:25 pm

esti sigur ca faci un marketing si nu un market research?
cu ce scop?
pe cine compari?
si mai ales...........de unde esti?

Avatar utilizator
gradu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 6:22 pm

Mesaj de gradu » Dum Noi 07, 2010 8:53 pm

salut,
...da, ai drepatate COObra, fac un market research, compar noul Santa Fe cu noul Outlander si nu stiu clar care sunt avantajele lui mitsu. Vreau sa-mi iau o masina sin gama asta si nu vreau sa ma bazez doar pe povestile celor din showroom. si sunt din Cluj.
ma poti ajuta?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Noi 08, 2010 9:26 am

daca erai din bucuresti, te puteam ajuta cu cea mai mare placere.
te testdraiveam cu outlanderul.

Avatar utilizator
gradu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 6:22 pm

Mesaj de gradu » Lun Noi 08, 2010 10:01 pm

Merci, voi face un testdrive saptamana asta in Cluj.
Vreau sa stiu ce parere ai, ca am tot citit pe forumuri ca exista probleme ba cu ambreiajul, ba cu rezervorul de etyol sau ceva de genul.
Nu stiu daca sa optez pentru motorul nou de la mitsubishi cu cutie manuala sau pentru cel de peugeot cu cutie automata.
ce zici?

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Lun Noi 08, 2010 10:23 pm

Rezervorul de Eolys n-are nimic in afara de faptul ca e pozitionat intr-un loc in care mai devreme sau mai tarziu o sa-l trosnesti...
Cu alte cuvinte .. nu se strica singur

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori