Directie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
hagakure
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 28, 2009 5:58 pm

Mesaj de hagakure » Mie Apr 07, 2010 7:06 am

Salut ,

am schimbat si eu capetele de bara la un service non-mitsubishi dar de 1000x mai pregatit tehnic ... Mi-au facut directia , masina merge drept dar volanul mi-a ramas stramb spre stanga vreo 2 grade ...


Are careva vreo idee ??? ce e de facut ? se regleaza de undeva ???


Multumesc anticipat

Avatar utilizator
Mingiu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 07, 2010 2:26 pm

Mesaj de Mingiu » Mie Apr 07, 2010 2:32 pm

Ce misto! se vede cat de dotat tehnic a fost

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Apr 07, 2010 4:59 pm

QUOTE (hagakure @ Apr 7 2010, 06:06 AM) Mi-au facut directia , masina merge drept dar volanul mi-a ramas stramb spre stanga vreo 2 grade ...
Simti tu 2 grade ochiometric sau sunt ai multe? Du-te tot la ei ca doar ai trebui sa ai garantie pe operatie facuta. Si eu fac odata la 2 revizii geometria din pricipiu (consider necesar in Romania o asemenea verificare) la unii dotati (reprezentanta din Bistrita) insa zau ca nu fuge volanul aiurea. Normal, orice service cu geometrie computerizata si cu un maimutoi care respecta pasii de reglare (nu de aia, las ca stiu eu dom'le cu trebe) ar trebuie sa mearga cum trebuie.
Insa revin...2 grade sigur?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Apr 07, 2010 9:12 pm

ia nu mai comenta tu, nauzi ca-s de 1000 de ori mai pregatiti tehnic decat aia de la mitsubishi.
QUOTE se regleaza de undeva ???
se regleaza de unde s-a dereglat.

acum serios vorbind, cum au zis si colegii mai sus, mergi inapoi, trebuie sa ai garantie la lucrare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori