Scaune Auto Bebe

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mie Feb 17, 2010 12:05 pm

avand in vedere ca esti tata, sfaturile sunt binevenite implicit voi tine cont insa il voi da la baschet de fff mic ca sa ajunga la geam :-)))

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Dum Feb 21, 2010 3:47 pm

Stai linisit! Al meu ajungea la geam de pe la un an si un pic, de cand l-am pus in al doilea scaun. Se bucura enorm cand ii deschid geamul si se intinde de zor sa ajunga la el si sa se tina de el! Noroc ca nu se poate tine prea bune de el si il pot inchide.

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Lun Mar 08, 2010 6:33 pm

Am vazut de cuarand o reclama la un targ de tip baby-expo la Romexpo. Cei interesati pot sa mearga sa vada acolo scaune auto pentru copii.

Bafta.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 08, 2010 7:00 pm

foarte bine ca ai zis, am pierdut din pacate baby expo de la polivalenta

Avatar utilizator
soc2008
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 12:53 am

Mesaj de soc2008 » Dum Mar 14, 2010 5:23 pm

Mergem sa le vedem. La cat costa, nu m-as risca sa il iau fara sa il fi testat. Revenim cu impresii. A fost cineva la targul de la polivalenta?

Avatar utilizator
CristianMarin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 16, 2010 3:39 pm

Mesaj de CristianMarin » Mar Mar 16, 2010 3:43 pm

Exact cum a precizat si MIB este nevoie de trei scaune pe masura ce copilul creste. Eu deja sunt la nr. 3, si anume acesta: http://www.bestkids.ro/p-1163-scaun-aut ... sofix.aspx Avantajul este ca se poate separa spatarul cand copilul este suficient de mare.

Avatar utilizator
MIB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 29, 2008 7:40 am
Contact:

Mesaj de MIB » Mar Mar 16, 2010 10:46 pm

Pentru optiunea de "copil peste 9Kg" am optat pentru http://www.inglesina.com/en/collection/ ... glia-i-fix
Doar ca idee, site-ul lor este destul de bun, prezentand foarte bine produsele.
Pentru urmatorul copil, care este "programat" sa apara in Iulie, intentiez sa iau un http://www.inglesina.com/en/collection/car-safety/moovy , doar pentru ca se lasa destul de mult pe spate si cand copilul o sa creasca suficient va dormi conforatabil in el. Achizitia se va intampla pentru ca actualul scaun de acest tip este vechi de mai bine de 8 ani si a fost flosit de copilul surorii mele, apoi de copilul unei versoare si de copilul meu. Deja se cam simte uzura si se solicita unul nou.

Avatar utilizator
ADI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 10:30 am

Mesaj de ADI » Sâm Apr 10, 2010 6:34 pm

eu am chicco neptune

Avatar utilizator
lecatha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 11, 2008 5:12 pm

Mesaj de lecatha » Lun Apr 12, 2010 4:27 pm

targul baby expo din polivalenta, e de cateva ori pe an

am luat un brevi (0 - 18 kg) la un pret mult mai bun decat in magazine
http://www.brevi.eu/prodotti-prima-infa ... ne-t2.html

p.s. este important sa aiba cat mai multe pozitii pentru confort

Avatar utilizator
soc2008
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 12:53 am

Mesaj de soc2008 » Lun Apr 12, 2010 8:59 pm

Va salut. Am reusit sa ajung la targul kidex de la romexpo si am achizitionat un scaun auto cu isofix, se numeste "cocoon" si este fabricat in italia. Este pentru grupele 1,2, adica 9-18 kg (pana la 4 ani zic ei, dar asta depinde de fiecare copil). Eu am urmarit sa aiba o husa dintr-un material cat mai natural si mai aerisit sa nu trasnpire foarte mult, sa fie mai profilat, pentru a oferii o protectie laterala mai buna si sa aibe armaturile din metal. Sunt multumit de ce am ales si bebica al meu doarme foarte linistit in el. Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori