Anvelope Iarna

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
neagra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 22, 2009 6:54 am

Mesaj de neagra » Joi Dec 17, 2009 1:16 am

anvelope riken de iarna ! a folosit cineva?

Avatar utilizator
B-81-LOS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 01, 2010 4:14 pm

Mesaj de B-81-LOS » Vin Mar 26, 2010 2:57 pm

QUOTE (neagra @ Dec 17 2009, 01:16 AM) anvelope riken de iarna ! a folosit cineva?

In aceasta iarna eu am incaltat-o cu Vredestein wintrac 4 xtreme si sincer am fost extrem de multumit. Mi-am permis si o joaca pe un drum forestier f.bine amenajat dintre Buzau si Covasna, cu zapada virgina de 15-20 cm, unde am mers intre 40 si 60 km/h si controlul masinii a fost impecabil (mentionez ca ESP-ul a fost cuplat). Senzatiile - au facut toti banii care i-am dat pe cauciucuri.
Deci in zapada cauciucurilor le-as da 10 din 10. Pe gheata - undeva la 8 din 10.
Sfatul meu pentru cei cu jenti de 18 (cred ca au mai spus si altii pe acest site acest lucru) - la echiparea cu cauciucuri de iarna treceti si pe jenti de 16. Ansanbluj janta+cauciuc are cam acelasi pret cu un cauciuc 225/55/18 si sunteti mult mai protejati la socurile facute cadou de drumarii nostri si de inevitabilele bucati de gheata de pe drum. Un plus si la confortul pasagerilor. Eu unu nu trec inapoi pe 18 pana nu termina astia gropaniada.

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Vin Mar 26, 2010 3:25 pm

Eu am pus Wintersport M2. In afara de faptul ca mi-a crescut cu un litru consumul mediu, nu am ce sa le reprosez. Excelente pe zapada, si chiar si pe un pic de noroi, dar nu am avut eu curaj sa intru mai mult.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori