Outlander 2.2 DI-D Intense+

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
pentium
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 1:06 am

Mesaj de pentium » Dum Ian 27, 2008 8:31 pm

Un Outlander Instyle nou din germania am comandat eu de curand. Pret CIP 24.050 euro!!!
Am vazut si cu 25.000, dar cele mai multe sunt 26.000. Deci minim 3.000 euro "discount" la pretzul CIP, atentie nu la DDP, fatza de pretzul de aici.
Masina e din Danemarca, deci ii lipseste trapa fatza de dotarea din Romania.
Dar, scot din contul firmei doar 24.000 euro in loc de 35.000 (dif e data de discount si de faptul ca o pers juridica poate sa plateasca masina fara TVA; doar cand o vand trebuie sa il platesc).

Bine, dupa ce am pus powerkit + inca un set de jenti de aluminiu si cauciucuri de iarna + alte accesorii s-a dus in 26.000. Dar totusi diferenta ramane. Iar mie nu imi place trapa oricum.

Avatar utilizator
outlander2008
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 08, 2008 7:59 pm

Mesaj de outlander2008 » Dum Iun 08, 2008 8:17 pm

De cca 2 saptamani sunt posesorul unui Outlander 2,2 Instyle Navi. Singura nemultumire ,deocamdata, ambreiajul face din cand in cand zgomot la cuplarea treptei a doua de viteza (trecerea de la treapta unu la a doua) - se aude un zgomot mai ciudat la cuplare, in rest e OK.
Referitor la iluminarea displayului, la Navi nu am aceasta problema - exista optiune de setare Day,Night sau Auto. Am setat pe Day si e OK. Masina este nervoasa si consumul este multumitor. Am cca 1700 km (inca noua) si consumul mediu imi variaza intre 7,5 si 8,5 la suta. Nu calculati la distante mici - consumul se duce in 11%. Sistemul audio este beton, in hard puteti stoca doar fisiere audio (nu mp3). Ma impresionat mult redarea filmelor pe dvd cand masina este oprita. Un mic minus la orientabilitatea deflectoarelor de aer interioare aferente aerului conditionat - un pic derenjabil. Tractiune este punctul forte - parerea mea. Chiar de la inceput am fost cu ea pe un drum foarte noroios. Desi am avut cauciucuri de vara am urcat fara foarte mari probleme. Cu 2WD nici poveste,cu 4WD la fel - fara LOCK n-as fi urcat pe noroiul ala. Am fortat-o initial putin pentru ca am simtit un pic miros de ambreiaj incins.
Senzorul de ploaie este OK, foarte util. Bluetooth - ul nu este greu de setat - putin antrenament in engleza si merge super.

Pentru alte intrebari va stau la dispozitie.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori