Zgaltituri La Acceleratie Brusca, Sau Frana De Motor Outlander 1

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
bogdan.sb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2008 12:35 pm

Mesaj de bogdan.sb » Mie Oct 28, 2009 3:58 pm

O sa incerc eu in weekend. E mai sigur......
Daca suportii sunt ok, atunci o sa apelez la service pentru alte verificari.....

Avatar utilizator
alx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 18, 2008 1:00 pm

Mesaj de alx » Vin Mar 26, 2010 1:54 pm

Desi nu s-a mai raspuns aici vreau sa spun ca am si eu aceasta mica problema. Ideea e ca motorul se misca in tampoane destul de mult. Si eu am fost la service si nu au reusit sa gaseasca nimic, special am verificat si eu impreuna cu ei toti suportii si nu e niciunul rupt. Se vede clar ca sunt prea mobili, nu-s destul de rigizi dar asta e din fabricatie.

Avatar utilizator
Volcov
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 13, 2009 1:18 pm

Mesaj de Volcov » Lun Iun 28, 2010 10:41 am

Am avut o problema similara, cu zgaltieli si zgomot la schimbarea treptelor de viteza. Am gasit tampoanele care tin grupul la axa spate cu bucsile obosite si de aici era problema.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Iun 29, 2010 11:34 pm

Sau mai pot fi tampoanele de la CV. Daca la plecarea de pe loc in treapta 1 se manifesta aceeasi simtoma, eu m-as uita la prinderea motor-CV, mai exact la suruburile care le tin impreuna, sa fie toate si stranse bine..

Avatar utilizator
biliboi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 10, 2010 6:16 pm

Mesaj de biliboi » Sâm Iul 24, 2010 7:52 am

Salut.Spuneti-mi va rog,ati schimbat careva tampoanele de la diferential?Am fost la un service Mitsubishi din Bulgaria,care mi-a spus ca asta ar fi buba.Mi-au dat si un pret:in jur de 200Ron tampoanele,in schimb la manopera(care ar dura 6,6ore)durere mare,aprox 100Ron/ora,rezulta un total de 860Ron.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Dum Iul 25, 2010 1:29 pm

Care diferential ? Ca sunt 3 in total...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori