2.0 TDI vs. 2.2 PSA

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Mai 28, 2012 3:17 pm

Subscriu in totalitate - am 100k si merge de n-are aer

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mai 31, 2012 11:31 pm

QUOTE (sobolanu' @ May 28 2012, 03:17 PM) merge de n-are aer
Pai schimba-i si tu filtrul de aer.. sau macar curata-l!

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Vin Iun 01, 2012 12:26 pm

Buna asta ! Acu', pe bune, in afara de nemultumirile "standard" legate de sunetul de tractor si de consumul de ulei, ce alte probleme nemaiintalnite are motorul asta ? Am inceput sa cred ca povestea cu megaconsumul de ulei si cu turbina care sigur cade sunt legende urbane sau preluate din timpurile cand motorul era inca in era copilariei ( si da, e destul de batran daca vorbim de conceptie). Pentru a pleca la drum 3-4000 de km fara griji si fara sa tractezi o cisterna dupa tine e mai mult decat rezonabil. Pana la urma totul depinde de sofer si de ceea ce a dorit atunci cand si-a luat masina. Continui sa fiu uimit de cata oameni arunca gramezi de bani pe cate o masina cu care n-a facut macar un drive de 100 de metri sau mai mult si care sunt complet nemultumiti dupa.

Avatar utilizator
kseba70
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2012 11:48 am

Mesaj de kseba70 » Mie Sep 19, 2012 5:04 pm

am avut ca si motoare diesel. passat 2,0 tdi/140 cp, vectra 1,9 cdti/150 cp (motor fiat) si acum outlender 2,2
pareri. passat-ul bun cat e nou pe urma plangi , vectra motor bun silentios dar scump la intretinere, la outlender momentan nu pot sa imi fac o parere ca il am de putin timp
si in legatura cu consumul de ulei. scrie in cartea masinii cat consuma, nu le mai laudati ca nu consuma gram de ulei ca inseamna ca stati cu ele in garaj si faceti revizia la un an.
concluzia este urmatoarea, daca erau asa de bune motoarele vag de ce au renuntat toti la ele (jeep, mitsubishi, etc)

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Lun Ian 07, 2013 5:20 pm

motoarele vw sunt fiabile!depinde de piesa dintre volan si scaun .ex ;luat de nou vw cady mot 2.0 sdi facut 74 000km, nici un ban dat in plus in afara de revizii,dat cu preluare leasing la un alt prieten care pana in 154000km a facut-o varza dar inca merge (revizii facute tot la reprezentanta),alt ex;vw bora 1.9tdi 90 cp vanduta dupa 94000 km si care o vad aproape in fiecare sapt si merge brici,asa mi-a spus proprietarul,acum am outlanderul cu 2.0di-d 137000km si l-am luat pt ca are motorul vw!conteaza sa si simti ce ai sub capota!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori