Achizitionare outlender 2.2DID

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
valiaxa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 01, 2009 6:54 pm

Mesaj de valiaxa » Joi Ian 01, 2009 7:16 pm

Salut,
Vreau sa cumpar un outlander 2,2DID si as fi interesat de mai multe detalii de la cineva care a mers cu aceasta masina k-lumea(comportament, consum, hibe).

Avatar utilizator
soc2008
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 12:53 am

Mesaj de soc2008 » Lun Ian 05, 2009 1:02 am

Bun venit!
Daca te uiti prin topicuri ai sa gasesti f multe detalii. Eu personal sunt foarte multumit de masina. Succes!

Avatar utilizator
valiaxa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 01, 2009 6:54 pm

Mesaj de valiaxa » Lun Ian 05, 2009 11:00 pm

QUOTE (soc2008 @ Jan 5 2009, 01:02 AM) Bun venit!
Daca te uiti prin topicuri ai sa gasesti f multe detalii. Eu personal sunt foarte multumit de masina. Succes!
Merci !!Am facut un drive test cu 2.2 si mi sa parut ok . Masina trage bine , se comporta bine pe astfalt in off rod pare cam rigida.Stiu ca motorul este de peugeot, oricum fac motoare bune.Sti ceva mai merge softat (macar pana la 170cp).Merita pt. romania navigatia?

Avatar utilizator
andreic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 28, 2008 12:20 pm

Mesaj de andreic » Joi Ian 08, 2009 11:11 am

Salut! Am un Outlander Instyle NAVI 2.2 din februarie 2008 cu care am facut pana acum cam 16000km. Pana acum nu am avut nicio problema cu ea asa ca nu iti pot da amanunte legate de partea de service. Motorul de 2.2 este ok, suficient de puternic (cel putin pentru mine).

Ai dreptate cu partea de off-road dar avand in vedere puntea spate multi-link nu ai cum sa ii ceri sa nu fie rigida. Din experienta mea off-road cu ea (drumuri forestiere si ceva dealuri fara drum) garda de la sol nu este suficient de mare si neavand reductor e cam greu la coborari. Ce nu imi place la ea este vopseaua care se zgarie mult prea usor (a mea e neagra), zgomotul este cam mare in interior, nu are martori luminosi la butoanele pt geamuri si computerul de bord care e cam ciudat la partea de consum.

Legat de consum a mea papa cam 13-18l in Bucuresti in aglomeratie, consum mediu cam 11.5 pe cateva mii de km si afara 8.5-9.5 la viteze de pana in 140km/h. Mai mult nu am mers asa ca nu iti pot spune cum creste consumul.

Sistemul de navigatie (versiunea mea) nu are Romania. De curand a aparut o versiune (update) care are cam 10% acoperire dar care costa 160 euro. Daca iti iei masina acum probabil o sa aiba ultima versiune dar la toamna tb sa scoti niste banuti ca sa faci un update.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori