zgomot ciudat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
alex167
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 31, 2008 9:35 am

Mesaj de alex167 » Mie Mar 24, 2010 6:49 pm

Ciudat. Odata cu incalzirea vremii (temperaturi peste 10 grade), zgomotele au cam disparut sau, nu le mai aud eu. Si am circulat zilele acestea cateva zeci de kilometri cu muzica oprita tocmai ca sa aud mai bine. Se pare ca bucselor sau rotulelor acelea cu elemente din cauciuc nu le prea place frigul.

Avatar utilizator
cosmin_v
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 3:35 pm

Mesaj de cosmin_v » Mie Mai 26, 2010 3:43 pm

QUOTE (alex167 @ Mar 15 2010, 09:44 PM) Nu si-a schimbat nimeni ceva pe la suspensii? Pe garantie?
Am ceva zgomot la suspensia dreapta fata. Vreau sa stiu daca se rezolva pe garantie, sau nu.

Eu am inceput (dupa 63000km) sa am un cloncanit enervat pe fata cand trec peste denivelari mici si multe, gen macadam sau carosabil de ciment cu multe pietricele, mai putin la piatra cubica. Culmea e ca la gropi mari nu se aude nimic. Am fost la Litex Ploiesti si mi-au zis ca sunt "tijele culisante" (sau cam asa ceva) si ca se rezolva pe garantie. Astept sa ma sune cand vin piesele. Sunt curios care sunte tijele astea. Banuiesc ca sunt tijele de legatura dintre amortizor si bara anti-ruliu. Dar de ce le zice culisante? Stie careva?

Avatar utilizator
haican1985
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:31 pm

Mesaj de haican1985 » Dum Iun 20, 2010 6:46 pm

verifa bieletele anti-ruliu...eu am avut probleme cu ele...si se auzeau..cand treceam peste denivelari...si masiara are doar 18000 km

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori