Service dedicate Mitsubishi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
radu52
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 20, 2018 9:25 am

Service dedicate Mitsubishi

Mesaj de radu52 » Vin Mar 15, 2019 10:26 pm

Buna,

Imi cer scuze daca mai e un topic referitor la un service unde imi pot duce masina pentru revizii/reparatii.
Ma intereseaza un service dedicat pentru Mitsubishi altul decat reprezentanta, despre care am citit numai " de bine" :(
Caut un service unde mecanicii sunt pasionati/specializati in marca Mitsubishi.
Sunt sigur ca mai sunt si alti ca mine care sunt in cautarea unei alte optiuni in ceea ce priveste un service competent.

Saptamana viitoare de exemplu, am o programare la Expozitiei pt ca am probleme la CV automata, motor 2,3 diesel 2014, 120 k , luata din germania. Imi apare pe bord TRANSMISION SERVICE REQUIRED cu galben. vitezele se schimba cam zdruncinat, astea sunt simptomele pe care le-am observat in cei 4 km pe care i-am facut de cand a aparut aceasta eroare. Nu am mai condus de frica:), acum astept

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Re: Service dedicate Mitsubishi

Mesaj de spinner » Lun Mar 18, 2019 10:24 am

nu exista service dedicat Mitsubishi, nici macar la reprezentanta. :D acum la expozitiei, service-ul este Hyundai si Mitsubishi.
legat de problema ta, problemele pot fi de la un simplu schimb de ulei si filtru pana la probleme grave in cutie, transmisie, grup, cardan.
succes la reparatii si daca poti, lasa un post si aici vis-a-vis de probleme si rezolvari.
His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Re: Service dedicate Mitsubishi

Mesaj de Extremero » Lun Mar 18, 2019 11:39 am

Daca vrei service '3rd party' dar cu know-how de Mitsubishi, incearca la Automatico, sunt acolo cativa oameni plecati de la Mitsu.

Avatar utilizator
radu52
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 20, 2018 9:25 am

Re: Service dedicate Mitsubishi

Mesaj de radu52 » Mar Dec 03, 2019 3:22 pm

spinner scrie:
Lun Mar 18, 2019 10:24 am
nu exista service dedicat Mitsubishi, nici macar la reprezentanta. :D acum la expozitiei, service-ul este Hyundai si Mitsubishi.
legat de problema ta, problemele pot fi de la un simplu schimb de ulei si filtru pana la probleme grave in cutie, transmisie, grup, cardan.
succes la reparatii si daca poti, lasa un post si aici vis-a-vis de probleme si rezolvari.
Mersi de raspuns. Am rezolvat problema cu CV. am schimbat orice consumabil la cutie si transmisie, grup si tot facea figuri pana cand un electrician hotarat a vazut pe diagnoza un cod de eroare la senzorul de turatie de pe CV. Pana la urma a fost defapt cablul de la acest senzor care era ros de soareci si facea scurt, aveti grija ca iarna se mai baga la motor , vin la caldura. Mi-am pus un aparat la baterie cu ultrasunete si pana acum nu am mai avur prob la CV.

In schimb, am mai avut probleme cu EGR-ul pe care l=am schimbat, iar acum am alta problema cu bujiile sau cu releul de la buji. Voi vedea clar maine din nou la service, oricum nu e ff complicat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori