In Sfarsit, Am Si Eu Una !

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
tutulup
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 11, 2017 8:23 am

Mesaj de tutulup » Joi Noi 09, 2017 9:32 am

Salutare dragi colegi, in sfarsit mi-am luat si eu o "mitza" asa cum spune fimiu. Sunt super incantat si fericit, mai ales ca mi-o doresc de vre-o 4-5 ani. Ce sa va zic, varianta Instyle, 7 locuri, piele, keyless entry/go, rockfordfossgate cu subwoofer (care e demential), jante 18, carlig, trapa, xenon, scaune incalzite si cam atat cred. Dupa achizitionare am mai modificat cate ceva pe la ea: i-am pus niste oz-uri pe 16" cu anvelope m+s de 4x4 235 70, in grilele la proiectoare am bagat niste leduri in acele gaurele si am facut niste modificari sa stea aprinse pe auto si sa se stinga cand se aprinde faza scurta, am tras un cablu de aux din cotiera(am doar mp3 cu magazie n-am navi), am inaltat suspensia spate cu 3-4 cm. Mai urmeaza un scut de otel si o navigatie am daca o pot cupla cu sistemul fara modificari. In rest, masina e brici. A costat 7500 euroi si are 138000 km. Nu stiu daca sunt reali dar la mitsubishi cand au verificat-o asa au zis. Am facut si schimb de filtre(mahle) si ulei(motul specific), urmeaza in primavara un kit de distributie. O singura problema am la ea: sta check-ul aprins si am 2 erori, ceva clapeta de acceleratie si egr parca, le-am salvat pe undeva. Deocamdata le-am lasat asa masina mergand impecabil. Va salut dragi colegi si s-aveti drumuri bune. Am uitat sa spun ca am cumparat-o in iunie 2017.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Joi Noi 09, 2017 11:12 am

Sa o porti sanatos! Inteleg ca e masina folosita in tara dar e Instyle! asta ma duce cu gandul ca a fost importata pentru ca din cate stiu in Ro Instyle venea doar cu Navi.

Avatar utilizator
tutulup
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 11, 2017 8:23 am

Mesaj de tutulup » Joi Noi 09, 2017 12:43 pm

Multumesc frumos. E adusa din Olanda. Nu e luata de aici. Si mie mi s-a parut ciudat ca nu are navi dar poate a fost schimbata.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Joi Noi 09, 2017 12:47 pm

Si nemtii luau din Olanda cu niste smecherii fiscale cum masina se vindea ca sh cu 100 km la bord iar un instyle fara navi era 26 000 eur aprox scapand de anumite taxari. Se vindeau preponderent fara navi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori