Problema Turbosuflanta

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Adrian04
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 03, 2016 1:38 pm

Mesaj de Adrian04 » Mar Sep 26, 2017 4:36 pm

Buna ziua! Din nefericire am o problema cu torbosuflanta, dar nu stiu exact ce ar putea fi. Masina trage pana ajung in a 4a la 2500-3000 de ture, dupa se plafoneaza, tin pedala la fund si nimic. Unii mi-au spus ca ar putea fi capsula de pe turbina (o problema des intalnita la turbinele vag), altii mi-au spus ca ar putea fi geometria variabila. Sunt curios daca a mai avut cineva problema asta pentru ca nu as vrea sa reconditionez turbina cand ar putea fi doar capsula care costa 250lei noua. Va multumesc si astept raspuns

Avatar utilizator
razvanix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 05, 2015 6:50 pm

Mesaj de razvanix » Mar Noi 21, 2017 9:32 pm

Salut Adrian, am si eu o problema la turbina, in sensul ca a inceput sa "fluiere", cat e rece motorul(Mitsubishi Outlander 2.2 diesel- din 2014). Are 45000km. m-am programat la service, sa vad ce zic"doctorii" , daca e de garantie sau e"consumabila". Prevad ca o sa ma "distrez".

Avatar utilizator
Adrian04
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 03, 2016 1:38 pm

Mesaj de Adrian04 » Dum Noi 26, 2017 10:46 am

Eu cu reprezentanta m-am lamurit, anul trecut mi s-a oprit masina in mers, problema era de la pompa de motorina din rezervor, verdictul reprezentantei: A luat-o turbina pe ulei. )

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori