Posibil Nou Posesor De Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
foxbat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 18, 2017 12:59 am

Mesaj de foxbat » Lun Sep 18, 2017 1:07 am

Buna seara,

Am fix. dar FIX acceasi dilema ca si tine. Si in plus..si eu cand am chef de"dat" ma urc pe motor.
Daca te-ai decis la ceva iti multumesc anticipat pentru sfat.
Sper ca nu te-am deranjat, daca da spune -mi si fac alt topic.

Respecte!

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Vin Sep 22, 2017 6:56 pm

QUOTE (tudor.tigau @ Sep 14 2017, 10:46 PM) (...)
6. Legat de organizarea spatiului interior, ma intereseaza daca la modelele dupa 2010 (poate gresesc anul), bancheta - randul 2 se poate rabata astfel incat
sa se formeze o suprafata plana de macar 1.90 m ? In masina mea se facea foarte usor un pat extrem de comod pentru situatii cand doresc sa ma odihnesc cateva ore la un drum foarte lung.
De asemenea, au aceste modele trapa aceea care se coboara pentru incarcarea in portbagaj ?
(...)

La Outlander 2 nu se face perfect plana partea din spate daca rabatezi scaunele pentru ca spatarul se culca pe sezut si apoi basculeaza cu terierele spre podea la locul picioarelor pasagerilor spate, iar sezutul ramane la 90grade, cu balamanele spre tavan.
Pasii sunt astia:

Nerabatate:


Pliat doar spatarul:


Rabatat si sezutul:


Scaunele 6-7 stau ascunse in 'podea' in locul care are in poze niste protectii longitudinale de plastic.
Cand sunt scoase, atata cam asa:


In schimb au gasit niste americani solutia sa faca un Camper din Outlander )
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... M1alQ2eE5R

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Mar Sep 26, 2017 5:39 pm

Eu am mai avut o experienta 2013-2015 cu un 2.0 did invite si am fost multumit (5 locuri),
Anul asta am plecat in Germania / Belgia si norocul a facut ca dupa prima vazuta in Lanshut sa apar pe mobile.de una aproape exact cum doream e doar intense 7 locuri si nu e instyle- lipseste trapa, sistemul audio cu bas, navi si piele. Masina era cu unic proprietar vanduta de dealer Mitsubishi cu toate reviziile la ei si la zi (lichidele din cutie, diferential si sistem de franare sunt schimbate in februarie). Masina a fost la un super pret pt dpmdv 5000 eur (200 000 km, 2007) cu roti de iarna pe 16 de tabla si gume dot 2016wk30.
Mai vazusem oferte de invite la 4800 la Hokenheim pe internet dar nu am putu merge si am gasit-o apoi pe OLX la 7000 pe la Botosani.
Am cautat si pe forumuri in Germania si asa am cunoscut un Roman plecat de o vesnicie acolo si care e posibil sa si vand 2.0 instyle, 7 locuri, piele neagra, 2009, fara navi, 98 000 km avea in vara cred, masina ingrijita dar la acea vreme spera cam mult dupa a mea parere. Poate ca acum curentul anti diesel si rstrcitiile ce o sa le aiba in Germania cu accesul in centrul oraseloro sa l poata convinge sa o lase la 9000 eur.Daca vrei il intreb de disponibilitate si poti dialoga cu el daca isi da acceptul. Eu nu am avut bani de asa ceva. Mi a zis 10 000 la acea vreme.

In tara am gasit tot oferte scumpe comparabile cu ce gaseam in Germania si uimitor dar si in Italia erau unele decente. Mai greu cu numerele temporare de export la italieni ca si la belgieni.
Sa aduci masina pe roti te costa de la 400 eur in sus daca masina e gasita si nu pierzi timp si bani cu umblatul. Numerele si asigurarea te duc la 200 eur pe o luna (se plateste si impozit pe acea luna sau cat iei numere: unii zic 20 eur ca vine acasa in Ro impunerea cu contul dar la mine mi au cerut la inmatriculari acolo sa le dau un credit card de Germania sa il poata debita pt impozit cand cei de la taxe decid valoarea).
motorul de 2.0 se simte mai lent decat pe passat sau octavia datorita rapoartelor si a greutatii. Peste 3000 de turatii (as ajunge rar in acea situatie) este galagios fiind o japoneza cu antifonaj mai slab poate.

p.s. la poza a doua cu banchetele partial rabatate cred ca daca bagi o saltea la cel nivel castigi ca lungime si ai acea ridicare ca o perna. Daca le rabatezi complet randul 2 de scaune se va reduce spatiul. E o idee buna.

Avatar utilizator
rue
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 6:48 pm

Mesaj de rue » Mar Sep 26, 2017 10:32 pm

Am scris pe fuga si profit sa ma scuz pt greselile de scriere scapate in viteza redactarii.

Avatar utilizator
foxbat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 18, 2017 12:59 am

Mesaj de foxbat » Sâm Sep 30, 2017 9:39 pm

QUOTE (rue @ Sep 26 2017, 10:32 PM) Am scris pe fuga si profit sa ma scuz pt greselile de scriere scapate in viteza redactarii.
da, te rog
Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori