Cd Radio Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
gcrazvan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 23, 2015 11:05 am

Mesaj de gcrazvan » Mar Oct 06, 2015 9:19 am

asta e tot ce am gasit pe net:
the unit will fit in older models with some minimal work; you need to disconnect the two can bus wires from the large white audio plug is all! The plugs are identical." (he installed in 2010 Lancer).

acum intrebarea este care sunt cele 2 fire can bus din mufa mare alba care ar trebui deconectate?

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Mie Oct 07, 2015 4:22 pm

multumesc de raspuns gcraxvan, poti sa-mi xici de unde esti?

Avatar utilizator
gcrazvan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 23, 2015 11:05 am

Mesaj de gcrazvan » Mie Oct 07, 2015 5:07 pm

Sunt din Bucuresti dar locuiesc de aproape 6 ani in Frankfurt.

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Vin Oct 09, 2015 7:41 pm

si cand mai vii pe aici?...este cineva din Bucuresti care are lancer cu sistemul audio din fabrica rockford fosgate si ma poate ajuta cu o auditie?
as fi curios caci eu am sistemul rockford fosgate pus ulterior de catre mine,insa nu am schimbat si playerul de fabrica.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Vin Oct 09, 2015 9:10 pm

baieti ,nu dati bani multi si aiurea la reprezentanta ,navigatia mea , aftermarket a fost plug and play plus un device mic cu niste leduri in el (nu dati cu parul ca sunt dentist,nu electronist ) care cica ii zice can-bus-ului masinii ca navigatia e originala si n-am nicio eroare de 3-4 din 2012 de cand am pus-o. ”pacalitoarea” e pusa pe mufele deja existente si n-am facut decat sa scot casetofonul original, am scos 2 mufe, am bagat 2 mufe din navigatie , antena de gps si hop la loc cu ea in bord, vizionare placuta! intre timp masina a primit si 2 tetiere cu dvd in ele asa ca tot sunt mufe din fabrica plus camera de mers inapoi. La 500$ cat a fost de noua nu cred ca merita sa dai mult mai mult la tiriac doar pentru ca e rockfort fosgate. Eu de banii economisiti as insonoriza un pic usi, portbagaj, podea , si o sa se schimbe calitatea sunetului mai mult decat daca schimbi playerul.

sper sa nu se considere reclama, eu de aici am luat-o , nu mi-au dat teapa desi am platit western union si am avut nevoie de niste ajutor ca initial nu mergea dvd in mers si au si departament tehnic si mai si raspund la mail repede si la obiect.
http://www.autodvdgps.com/

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Vin Oct 09, 2015 10:38 pm

mersi de sfaturi poate ne vedem maine,vorbim la telefon

Avatar utilizator
pasek
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 25, 2010 9:13 pm

Mesaj de pasek » Lun Oct 12, 2015 12:34 pm

Intr-adevar daca tai cele doua fire ce fac legatura la can-bus nu o sa mai ai nici o problema. Daca tin bine minte este unul portocaliu si unul alb

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Lun Oct 12, 2015 1:42 pm


Avatar utilizator
gcrazvan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 23, 2015 11:05 am

Mesaj de gcrazvan » Mar Oct 13, 2015 10:09 am

merci frumos. s-a rezolvat!

Avatar utilizator
ExiGibiL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 07, 2013 11:58 pm

Mesaj de ExiGibiL » Dum Noi 08, 2015 3:09 pm

QUOTE (gcrazvan @ Oct 3 2015, 10:04 PM) salut

am primit acum cateva zile noul cd radio oem lancer, model 2014, achizitionat de pe ebay.
am incercat sa-l montez pe masina si m-am lovit de urmatoarea problema:

dupa ce am conectat mufele, care se potrivesc perfect si nu necesita nici un adaptor, in momentul in care pun contactul, incep sa primesc tot felul de erori:
check airbag, check abs, check engine, service required, etc;
radioul functioneza normal, cd ul la fel.
tin sa precizez ca martorul de airbag ramane aprins tot timpul.

toate erorile dispar daca remotez unitatea initiala si masina se comporta din nou normal.

ma poate ajuta cineva, ce ar trebui sa fac sa in cazul asta. am incercat sa deconectez bateria, dar problema nu a disparut.

multumesc


salutare baieti,

Sunt la primul post aici si ma tot invart pe forum si nu gasesc o chestie.

Am un Lancer din 2013 cu noul model de Cdplayer (https://i.ytimg.com/vi/HjuBVSEwa5w/maxresdefault.jpg).
Cand schimb pe media am doua optiuni: aux si usb. Din fabrica nu au tras usb-ul asa ca ma bate gandul sa il trag eu din spate doar ca nu stiu ce mufa se afla acolo.
Pe ecran imi apare usb not connected cand il selectez usb.
Am cautat tot ebay-ul si nu gasesc mufa de usb pentru acest mode.

gcrazvan se intampla sa ai o poza cu spatele playerului?

Multumesc.


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori