Cd Radio Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Dum Ian 17, 2016 5:09 pm

Pasek te rog ajuta-ma in legatura cu acele fire....esti sigur ca acelea sunt? care i mufa can bus din cele 2 ca nu stiu sincer.
multumesc frumos anticipat....eventual daca esti din bucuresti,fac o cinste

Avatar utilizator
pasek
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Oct 25, 2010 9:13 pm

Mesaj de pasek » Lun Ian 18, 2016 7:08 pm

din mufa cu mai multe fire tai portocaliu si alb

Avatar utilizator
mileaandrei175
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 05, 2014 12:22 am

Mesaj de mileaandrei175 » Mar Ian 19, 2016 12:41 pm

am facut treab asta,si intr-adevar nu mai da acele erori in bord,aparatul functioneaxa dar nu se aude nimic in boxe(indiferent de sursa)...vre-o idee?

Avatar utilizator
lorinl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 28, 2017 12:25 pm

Mesaj de lorinl » Mar Feb 20, 2018 8:32 pm

Salutari.

Eu am pus un Kenwood DDX-5016BT pe Lancer-ul meu si se aude ... rezonabil. Clar vor urma si difuzoare la "sacrificat".
Am ales modelul acesta (si) pentru intrarea HDMI, functie ce-mi permite "mirroring-ul" unui telefon mobil. Tadaaaa: Navigatie!
Ca sa fie bine (sa nu fie rau), i-am trantit si o camera de marsarier.

Avatar utilizator
aditzah
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 01, 2016 10:33 pm

Mesaj de aditzah » Mar Mar 20, 2018 8:23 pm

QUOTE (lorinl @ Feb 20 2018, 08:32 PM) Salutari.

Eu am pus un Kenwood DDX-5016BT pe Lancer-ul meu si se aude ... rezonabil. Clar vor urma si difuzoare la "sacrificat".
Am ales modelul acesta (si) pentru intrarea HDMI, functie ce-mi permite "mirroring-ul" unui telefon mobil. Tadaaaa: Navigatie!
Ca sa fie bine (sa nu fie rau), i-am trantit si o camera de marsarier.


Salut!
Ai folosit rama oem de la mmcs cu vreun adaptor?
Eu am cd-player-ul standard si am gasit rama oem rockford fosgate ptr mmcs e01 cu 50 de euro la dezmembrari, dar mmcs-ul mi se pare mult prea lat in comparatie cu standardul 2din.
Ma gandesc si eu de ani buni la o modificare de genul dar tot timpul gasesc altceva mai bun de facut cu banii:)
Momentan ascult muzica prin aux cu un ipod touch 6th gen, caruia i-am facut un docking station destul de profi prin care se si incarca. Nu se vad cabluri prin bord dar imi doresc ceva oem sau macar cum ai tu.

Avatar utilizator
eugenuu
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 12, 2016 8:40 am

Mesaj de eugenuu » Joi Mar 29, 2018 9:48 am

QUOTE (mileaandrei175 @ Oct 9 2015, 07:41 PM) si cand mai vii pe aici?...este cineva din Bucuresti care are lancer cu sistemul audio din fabrica rockford fosgate si ma poate ajuta cu o auditie?
as fi curios caci eu am sistemul rockford fosgate pus ulterior de catre mine,insa nu am schimbat si playerul de fabrica.

Salutare, eu am RockFord pe masina dar e playerul din 2008, daca te ajuta ne vedem pt o auditie. Te salut!

Avatar utilizator
lorinl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 28, 2017 12:25 pm

Mesaj de lorinl » Mar Iun 19, 2018 11:38 am

QUOTE (aditzah @ Mar 20 2018, 09:23 PM) Salut!
Ai folosit rama oem de la mmcs cu vreun adaptor?
Eu am cd-player-ul standard si am gasit rama oem rockford fosgate ptr mmcs e01 cu 50 de euro la dezmembrari, dar mmcs-ul mi se pare mult prea lat in comparatie cu standardul 2din.
Ma gandesc si eu de ani buni la o modificare de genul dar tot timpul gasesc altceva mai bun de facut cu banii:)
Momentan ascult muzica prin aux cu un ipod touch 6th gen, caruia i-am facut un docking station destul de profi prin care se si incarca. Nu se vad cabluri prin bord dar imi doresc ceva oem sau macar cum ai tu.


Salut si scuze pentru anii lumina trecuti de la intrebarea ta si pana acum!

Rama este una dedicata 2 DIN pentru Lancer "nou". Verifici cu vanzatorul daca se potriveste modelului/anului tau. Eu am luat-o anul trecut de la Importplaza, dar din pacate nu mai exista site-ul.
Rama a costat 44 RON. Acum vad ca altii vand un kit cu 300+ RON. /blink.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":blink:" border="0" alt="blink.gif" />

Cauta dupa "Rama adaptoare 2 DIN Mitsubishi Lancer (281200-03)" si vezi ce gasesti. Incearca si Ebay UK, cautand produsul dupa locatie in "European Comunity".

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori