Vibratie Volan Outlander

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
malusdacus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 12, 2015 4:03 pm

Mesaj de malusdacus » Dum Aug 09, 2015 1:29 pm

salutare tuturor!

sunt proaspat proprietar de Outlander 2015, 2.2 DI_D, 4wd.

De curand i am achizitionat jante pe 18", deoarece el a venit echipat cu jante pe 16" si le am incaltat cu cauciucuri de vara, Nokian line SUV. Desi cauciucurile montate sunt noi, echilibrate, am o vibratie foarte puternica in volan dupa ce depasesc 120 km/h! Aveti idee de la ce ar putea fi?

De asemenea, as vrea sa va intreb cum setez inchiderea automata a luminilor plafonierei si a portbagajului cand masina este cu usile deschise?

Multumesc!

Avatar utilizator
George1982
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 27, 2014 11:02 pm

Mesaj de George1982 » Dum Aug 09, 2015 3:00 pm

Salut,
Mai echilibreaza o data cauciururile.
Apropos, sper ca ai trecute jantele in cartea tehnica. Eu la 2008 nu le am si nu le-am putut trece in carte la RAR.

Avatar utilizator
malusdacus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 12, 2015 4:03 pm

Mesaj de malusdacus » Vin Aug 14, 2015 12:16 am

QUOTE (George1982 @ Aug 9 2015, 03:00 PM) Salut,
Mai echilibreaza o data cauciururile.
Apropos, sper ca ai trecute jantele in cartea tehnica. Eu la 2008 nu le am si nu le-am putut trece in carte la RAR.

Salutare !
Ai avut dreptate! Am reechilibrat și e ok acum ! Si le montarea la service foarte cunoscut ! Acum le am refăcut la tara !😅
Multam!

QUOTE (George1982 @ Aug 9 2015, 03:00 PM) Salut,
Mai echilibreaza o data cauciururile.
Apropos, sper ca ai trecute jantele in cartea tehnica. Eu la 2008 nu le am si nu le-am putut trece in carte la RAR.

Salutare !
Ai avut dreptate! Am reechilibrat și e ok acum ! Si le montarea la service foarte cunoscut ! Acum le am refăcut la tara !😅
Multam!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori