Probleme Aer Conditionat Outlander 2014

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Dan71
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 23, 2015 9:46 pm

Mesaj de Dan71 » Vin Iul 24, 2015 9:49 pm

Salut,

Am si eu o problema cu aerul conditionat la un Outlander fabricatie 2014 Septembrie.

Ieri dupa ce i-am montat carligul de remorcare impreuna cu cablajul aferent, cand am luat masina din service,coincidenta sau nu, desi aerul conditionat pare sa functioneze nu mai raceste la aceeasi capacitate.

Astazi am dus din nou masina la ei dar nici macar nu s-au uitat la ea.Au spus ca probabil am eu probleme sunt mai calduros.

Diferenta totusi este evidenta din punctul meu de vedere.

Este posibil sa fie o problema de setari din moment ce probabil au deconectat bateria pentru a cabla carligul?

Masina fiind noua cred ca nu poate fi vorba de pierderea "freonului".

Daca stie cineva unde ar putea fi problema.....

Multumesc!

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Vin Iul 24, 2015 10:12 pm

Eu i-as mai face un reset prin deconectarea timp de 5 minute a bateriei.

Avatar utilizator
outl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 03, 2013 5:29 pm

Mesaj de outl » Sâm Iul 25, 2015 7:27 pm

QUOTE (Dan71 @ Jul 24 2015, 07:49 PM) Salut,

Am si eu o problema cu aerul conditionat la un Outlander fabricatie 2014 Septembrie.

Ieri dupa ce i-am montat carligul de remorcare impreuna cu cablajul aferent, cand am luat masina din service,coincidenta sau nu, desi aerul conditionat pare sa functioneze nu mai raceste la aceeasi capacitate.

Astazi am dus din nou masina la ei dar nici macar nu s-au uitat la ea.Au spus ca probabil am eu probleme sunt mai calduros.

Diferenta totusi este evidenta din punctul meu de vedere.

Este posibil sa fie o problema de setari din moment ce probabil au deconectat bateria pentru a cabla carligul?

Masina fiind noua cred ca nu poate fi vorba de pierderea "freonului".

Daca stie cineva unde ar putea fi problema.....

Multumesc! S-ar putea ca din cauza caniculei sa fie doar o impresie .La căldură mare aerul condiționat trebuie sa facă fata și pt bordul supraîncălzit .Mergi în afară câțiva km și vezi cum merge .Bateria deconectată nu are treaba cu fluxul sau setarea climei.

Avatar utilizator
myk007
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 26, 2011 7:33 pm

Mesaj de myk007 » Lun Iul 27, 2015 11:19 am

pentru rezultate cat mai rapide in racirea habitaclului iti recomand sa setezi in primele 5-10 minute temperatura AC pe 24-25 grd.C si neaparat sa pui pe recircularea aerului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori